МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тему слід оновити: я до Кувалди особисто...

02/16/2002 | Ярослав
Ваші зауваження про конфлікт між Шевельовим і Якобсоном напрочуд збігаються з моїм особистим досвідом. Я знаю, що десь у роках п"ятдесятих чи на початку шістдесятих приблизно, Шевельов змушений був покинути Гарвард і виїхати в Колумбійський університет - настільки вони один одного терптіти не могли! Але я також знаю, що у "Фестшрифті", присвяченому Якобсону, є добрі статті на теми української лінгвістики, літературознавства і фольклору. Отже, хтось поважав його за методологію, не поважаючи його промосковської орієнтації. Таке буває в науковому світі. Проте Ви маєте слушність у тому, що школа Романа Якобсона запліднила Славістичний департамент Гарварду бацилами скептицизму щодо українства. Не зникли ці бацили навіть відтоді, коли проф. Пріцак організував там Український науково-дослідний інститут. ...А все ж якобсонівський аналіз "Слова" дуже цікавий. Він розбив по-новому деякі злиті фразі і вони почали читатись трохи логічніше. Якщо Ви маєте текст його "розбивки", то варто придивитись. ...До речі, про конфлікт Шевельова з Якобсоном знав багато подробиць покійний Дмитро Кислиця (Ієвлєв) з Донеччини родом, хоч і не науковець, зате добрий педагог (Царство йому Небесне). Він був цілком із Шевельовим, як, зрештою, і я. -- З повагою!

Відповіді

 • 2002.02.17 | Рoман ShaRP

  П. Ярослав,реєструйтеся--матимете можливість редагувати.(-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.02.17 | Ярослав

   Re: П. Ярослав,реєструйтеся--матимете можливість редагувати.(-)

   Вітаю! Не доходить до мене дещо: редагувати ЩО і ДЕ? І як реєструватись, якщо виникне потреба? Не знав, що серед моїх співбесідників є "реєстрові" і "нереєстрові" козаки.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.02.17 | Mary

    Re: П. Ярослав,реєструйтеся--матимете можливість редагувати.(-)

    Про те, що таке реєстрація, і навіщо реєструватися - читайте в правилах:
    http://maidan.org.ua/n/faq/984426137
    для того, щоб зареєструватися - ідіть в "member login" в правому верхньому кутку під "Пошуком"
    Для того, щоб редагувати або витирати свої повідомлення (це мав на увазі Роман) насправді не обов'язково реєструватися - достатньо лише коли висилаєте повідомлення заповнити вікно "Пароль" (ну і, звісно, його, тобто пароль, запам'ятати)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.02.17 | Ярослав

     Re: П. Ярослав,реєструйтеся--матимете можливість редагувати.(-)

     Ясно. Thank you, our fair lady, the jewel of this Forum! А я думав, що Роман мені роботу пропонує. Редакторську. Посаду головного редактора, наприклад. З доляровим "окладом".
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.02.19 | Mary

      I'm flattered,but I'm not a jewel yet,still in the process:-)(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua