МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Держслужбовці Криму сідають за підручники української мови

05/24/2002 | Богун
Співробітники хоча б одного кримського міністерства будуть досконало знати державну мову. Міністр економіки Криму видав розпорядження, яким зобов'язав своїх підлеглих вести всю документацію виключно українською мовою. Перший крок вже зроблений – змінені всі таблички в міністерстві.


Працівники міністерства економіки Криму, відклавши справи, сіли за підручники української. Вимоги законодавства про ведення офіційного діловодства українською мовою в Криму виконували і раніше, але тільки в частині листування з Києвом. Наймолодший з кримських міністрів, буковинець Арсеній Яценюк в уряді більше півроку і більшість цього часу самостійно перекладав з російської документи та корегував листи, які відсилали до Києва. На більше не вистачало часу.


Арсеній Яценюк: "Мотивація вкрай проста, по-перше, нам не потрібно, щоб в Києві над нами всі сміялись стосовно нашої мови, по-друге, держава Україна затратила масу коштів на освіту держслужбовців українською мовою. Це треба використовувати."


Підлеглі, як не дивно, сприйняли наказ шефа позитивно. Певні труднощі є, але співробітники міністверства, які з натугою вели документацію українською мовою, тепер тільки удосконалюють свої знання.


Колеги з інших кримських міністерств по-різному ставляться до нововведення: дехто дуже негативно.


Може тому ініціативу Арсенія Яценюка в уряді Криму поки що ніхто не підтримав. Проте сам міністр заявляє, що готовий вивчити і кримськотатарську мову, бо знання мови, на його думку, є знаком поваги до народу.

Відповіді

  • 2002.05.28 | Maksym

    Duzhe pryemna novyna! !!! (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua