МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На майдані Незалежності триває русифікація наших дітей.

08/06/2002 | Уколов
Майдан Незалежності, район колишньої рулетки. Підземні магазини, чудові вітражі, десяток кафе, фонтани і кілька ескалаторів. В куточку зроблене під середньовічний замок, дитяче кафе "Танюха". Спеціальні страви для дітей, дитяча перукарня зі спеціальним устаткуванням та іграшками і, навіть, гральна кімната, де дитину можна лишити з вихователем за 5 грн/год., а самому піти погуляти по місту. Справжня ідилія для молодої сім"ї.
Несподіванки починаються з перших кроків. Миловидна менеджер, у великих окулярах, принципово не хоче говорити українською. Щоправда ми тактовно її про це не просимо, але говоримо українською. Дитина ніяк не може второпати, що від неї хоче та тьотя, яка наполегливо закликає його "пасматрєть дєтскую парікхмахерскую". Зауваження, що хлопчик тільки-но вивчає рідну українську і російську ще не розмуіє абсолютно не діє, дівчина наполегливо закликає "смотрєть". Ну, думаю, певно росіянка, не буду її дискрімінувати і ми з сином йдемо замовляти тістечка і морозиво. Однак, меню написане виключно російською мовою. Оскільки останнім часом таке в Києві все ж таки рідкість, як правило, меню двомовні, мені вже стає цікаво, а чого ж чекати далі? Приходить офіціантка, звісно ж російськомовна. Однак на другій фразі вона переходить на чисту сільську українську. Акцент відчувається лише в її російській. Стежу за дівчиною - ось вона підходить до колег і знову переходить на ламану російську.
Заводжу сина до гральної кімнати. Хлопчина одразу ж звертається до нього російською. На моє прохання говорити з дитиною українською, легко погоджується.
Я так і не зрозумів, що то було - стереотип менеджера-киянки, що до дітей треба говорити виключно російською, навіть якщо батьки між собою спілкуються українською. А чи може то така політика адіміністрації кафе - від російської назви "Танюха" до мономовного меню на російській мові. От збираюся поговорити з їхньою адміністрацією, - не можу ж я допустити щоб у моєму місті дискрімінували мене і мою сім"ю.

Відповіді

 • 2002.08.06 | Тоня

  Re: На майдані Незалежності триває русифікація наших дітей.

  Звичайно, що все починається саме з назви кафе, над яким не один день ламали голову, для мене Танюха не лише асоціюється з російською мовою і варіантом імені Таня, Таничка, Татьяна, Танюшка (де останнє було б набагато прибавливішим для навіть росіян і їх дітлахів), але для назви кафе вибраний такий собі панібратський варіянт звернення до дівчини з іменем Таня, який так і тягне за собою продовження: Танюха - шл*ха.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.08.06 | Уколов

   Так чи вбили ми того Дракона?

   Адже у переважно двомовному Києві немає жодних, мотивованих з точки зору бізнесу, причин робити таке моновне російське кафе. Довкола тієї "Танюхи" десятки кав"ярень і кафе з україномовними або двомовними меню.
   Мені пригадався наш прекрасний фільм "Убить Дракона". Пам"ятаєте чим закінчується? Лонселот бачить як у полі дітки запускають повітряного змія. Він підходить ближче і з"ясовує, що змія запускає Дракон, який лишився живим. Дракон сміється в лице Лонселоту і заявляє - "а вот теперь все начнется сызнова, по-другому, по-серьезному".
   Розумієте, якби це було кафе для пенсіонерів чи ветеранів війни... Але це було кафе для дітей. Так чи вбили ми того Дракона?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.08.06 | Augusto

    Та нє, ми як в анекдоті.

    Вбити не вбили, але п*здюлей дали, довго пам'ятатиме!:):

    П.М. Ще це мені нагадало сцену з одного філььма, коли один бандит питає іншого: "Ну так ти його вбив?!", а перший відповідає:"Ні, але я коли стріляв по його авту, то заднє скло розбив, він тепер три дня вбиратиме!"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.06 | Мартинюк

     Вламали не дракону, а українській мові.

     Можей бии промовчав, якби я у свій час не писав проекти, які залягли пилом в українських чиновничих шуфлядах , але були з точністю до навпаки реалізовані антиукраїнським лоббі.

     Єтапи великого занепаду:

     ЩО ХТО

     1. Ліквідація пільг для україномовного друку Грудень 1992 року
     і культурної продукції Кучма,
     Пинзеник, Малінкович

     3. Створення Газети "Київські Відомості" 1992 рік Кичігін і
     невідомий фінансовий спонсор.

     3. Створення перших російськомовних УКХ Радіо Протестанти із США

     4. Знищення українського книготоргу і друкарень Дмитро Табачник -1993-1994

     Внаслідок кучміських реформ 1992-1993 року жахливо впала купівельна спроможність населення і залишилися на плаву лише російськомовні ,звідкись дотовані газети ( такі як "Київські Відомості" чи "Зеркало Недєли" зразка 1994 року)
     В результаті мовна рівновага штучно змістилася в бік російської мови. Згідно так званої теорії мовного поля, це еквівалентно було перселенню у Київ такої кількості виключно російськомовного населення , яке відповідає тиражу та розповсюдженості згаданих російськомовних виданнь, радіо та телеканалів. Це число еквівалентне півтора мільйону балакучих росіян з університетською філологічною освітою

     Жоден з цих потужних засобів русифікації по сьогоднішній день не є прибутковим, а існує за ражунок накачування грошей зі сторони. Спонсорами є Пінчук, Деркачі , і як не дивно українська держава , яка вже багато років доплачує збитковій газеті "Факти". Напевно за русифікацію.
   • 2002.08.06 | Тоня

    А хіба "Убить дракона" це не про розслідування по викраденню...

    скрипки Страдіварі, теж до речі гарний фільм. Це не по темі, у того фільма була назва "Дракон", можливо я щось сплутала.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.06 | Мертві Бджоли Загудуть

     Найкращий фільм - "Чапаїв"! А "Танюху" - пікетувати!

     Найкращий фільм - "Чапаїв"! Бо там москалі одні одних мочать увесь час, а наприкінці найголовнішого червонопузого москаля з вусами інші москалі з гарним кулеметом в річці втопили. Хоч і кіно, а все ж приємно.

     А щодо "Танюхи" - створити ініціативну групу з активних студентів кількох київських вузів і занепокоєних батьків, отримати дозвіл з Київміскради й провести пікетування під гаслом "Танюху" - геть з Майдану Незалежности!" або щось на такий кшталт. І в міжчасі почати ідеологічну боротьбу проти "Танюхи" в усіх доступних засобах ЗМІ. Але ж найголовніше - розповсюдити чутки серед мешканців столиці через нецензуровані канали ОБС ("Одна Баба Сказали"), що в "Танюхи" ваших дітей можуть отруїти (мається на увазі отрута духовна, однак якщо хтось недочує - теж не біда, чутки на те й чутки, головне - щоб ефект досягався). І ще звернутися до бізнесових конкурентів "Танюхи" (які користуються Державною мовою) з пропозицією допомогти у переманюванні клієнтів від "Танюхи".

     За пару днів "Танюхи" на Майдані не стане. Замість неї з*явиться якась "Одарка" чи "Орися" з меню державною мовою. Треба діяти, бо інакше - це все тільки скиглення.
     До праці!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.06 | Олег

      Цілком підтримую

      Це лігво москальщини повинно бути знищене. Тільки не треба вжаватися до таких напівзаходів. Не достатньо розповсюджувати чутки про отруєння - достатньо підсипати до морозива комусь з дітей (бажано крутих папіків) трішки ліків з кодеіном. Непогано було б, аби ще хтось зняв це на камеру (швидка, перелякані батьки). От тоді вже можна зі студентами бити вітрини "Танюхи"!!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.06 | trick

       Zovsim vava v golovi? Chy "speczadanie"? (-)

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.06 | Augusto

        Що за підозри?

        Чому це раптом або/або? В нього І/І теж може бути!

        Воно ж зараз працює як булеанський вираз AND: І те повинно бути І те! Томy:
        вава в голові AND спецзаданіє.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.06 | trick

         Re: Що за підозри?

         Ja dumaju tam ne ne AND, a poslidovna logika (registr zdvygu) - vava -> speczadanie.
         IMXO.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2002.08.06 | Олег

          Відповідь ренегатам

          Вавка в голові в тих, хто і досі воліє жити при кучмізмі. А спецзавдання виконують ті, хто не хоче аби народ розпочав повстання!!!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.06 | trick

           Re: Відповідь ренегатам

           A Vy sho, ne znaly, sho Augusto nagorodzhenyj ordenom "Zasluzhenyj Q-navt Q-iny II stupenya"? Pro ce zh v usix gazetax pysaly i v radivi pokazuvaly? A ja she ne doris navit do Q-nerskoi zirochky...

           PS. A sho take "renegat" ?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2002.08.06 | Andrij

            Re: Відповідь ренегатам

            trick писав(ла):
            > PS. A sho take "renegat" ?

            це той що не дегенерат.

            До речі, пан Олег яскраво висвітив загрозу, що становлять майбутнім виступам опозиції провокатори.
     • 2002.08.06 | Микола

      Викликають огиду

      ваші такі ``завзяті`` плани демоскалізаціі Майдану!!Я прожив трохи в Лондоні,і бачив багато закладів харчування,які були виключно не на англійскій мові.І ніхто не бив їм вікна чи змушував змінити вивіску на англійску!!!Не подобається-не ходіть туди!!!!Навіщо йдете там до тих клятих москалів????Хіба мало рядом інших кафе????Проблема напевне в тому,що ви зовсім не бажаєте бачити російськумову в Україні.Але п.Уколов не звідти почав,і тим більше не мав права просити незнайомого хлопчину розмовляти українською!!!!
      Мені здається,багато тут присутніх роз`їдає ненависть до москалів,яка переходить рамки здорового глузду.
      Пам`ятаю випадок в Закарпатті:декілька українців зайшли в москальський кабак і почали співати українських пісень!!І потім довго обурювалися чому їх звідти вигнали!
      Не любите москалів-не йдіть туди!!!!Кафе не являється державним ,тому хазяїн повинен мати повну свободу використовувати ту мову,яка йому до вподоби.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.06 | franko

       Re: Викликають огиду

       "Ne ljubyte moskaliv -- ne jdit' tudy."

       Za takoju logikoju, pane Mykolo, meni ne mozhna pryjizhdzhaty do Kyjeva, xodyty vulycjamy i vzagali perebuvaty na terytoriji mojeji bat'kivshchyny, de 50% govorjat' na rosijskij movi, 80% drukovanyx vydan' -- rosijskomovna i t.d. Nakazhete emigruvaty, chy to jak?

       Chy mozhe varto-taky poborotysja za pravo zhyty na Ukrajinskij Ukrajini? A "Tanuxa" -- ce, povirte, malen'kyj komponent velykogo lyxa. Velyke z malogo pochynajetsja.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.06 | Микола

        Боротися потрібно більше за газети,ніж за кафе(-)

        franko писав(ла):
        > "Ne ljubyte moskaliv -- ne jdit' tudy."
        >
        > Za takoju logikoju, pane Mykolo, meni ne mozhna pryjizhdzhaty do Kyjeva, xodyty vulycjamy i vzagali perebuvaty na terytoriji mojeji bat'kivshchyny, de 50% govorjat' na rosijskij movi, 80% drukovanyx vydan' -- rosijskomovna i t.d. Nakazhete emigruvaty, chy to jak?
        >
        > Chy mozhe varto-taky poborotysja za pravo zhyty na Ukrajinskij Ukrajini? A "Tanuxa" -- ce, povirte, malen'kyj komponent velykogo lyxa. Velyke z malogo pochynajetsja.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.07 | Євген (не Марчук)

         Про Лондон зокрема та Британію взагалі

         Анґлійці у Британії скоро стануть національною меншиною

         В Бірмінгемі, Лестері, Лондоні та ряді інших міст Великобританії національні меншини у найближчі 20 років можуть стати етнічною більшістю, а Британія в цілому за прикладом США перетворитись на країну емігрантів, - передають ElVisti. Черговий огляд Національного статистичного управління, присвячений дітям у віці до 16 років, свідчить про те, що кожна восьма дитина на Британських островах - неєвропейського походження. Навіть без врахування імміграції ці цифри у найближчі роки будуть різко зростати, оскільки віковий склад національних меншин в цілому набагато молодший за "біле" населення. Половина з дітей іммігрантів неєвропейського походження належить родинам вихідців з Південної Азії, чверть має чорношкірих батьків, майже стільки ж - із змішаних сімей, решта належить до монголоїдної раси.

         За прогнозами демографів, Бірмінгем та Лестер стануть першими англійськими містами з переважанням неєвропейського населення у найближчі двадцять років, а для ряду районів Лондона це вже стало реальністю.

         (Джерело http://www.perehid.kiev.ua/observer/300.html)

         Може пан Микола вважає, що у Києві корені українці (як англійці у Лондоні) повинні бути національною меншиною? А тому й "не рипатись".
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2002.08.07 | Murlun

          Re: Про Лондон зокрема та Британію взагалі

          А вот после того как мы станем этническим меншинством и окончательно потеряем свой язык, нас все жалеть станут, как национальное меншинство, уважать, как историческую редкость и пальцами показывать - типа "пап, смотри, а вон там украаинец пошел, какой интересный!"
          Да кстати, на русский многие из нас, украинцев, к примеру Предсказамус, уже давно перешли. Остается еще и "лапки сложить" и ничего с "Танюхами" не делать, чтобы окончательно расствориться в имени прилагательном "русский": русский украинец, русский чечен, русский еврей и т.д. и т.п..
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.07 | Предсказамус

           Несложная задачка

           На сентябрь планируются массовые выступления оппозиции как в украиноязычных, так и в русскоязычных областях Украины.
           В августе некто затевает борьбу за языковую чистоту, причем в виде акции, т.е. в расчете на PR.
           В задаче спрашивается - на кого (объективно, субъективно он может быть честным человеком) работает организатор акции?
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2002.08.07 | Тоня

            Re: Несложная задачка/Або про нашизм.

            Пане Нострадамус!
            Особисто я сповідую ідеологію нашизму, я типічна нашистка, не плутати з нацизмом, слово "нашизм" походить від слів "наш, наша, наші", а також від: наша мова, наша земля, наші діти, наша свобода, наша справедливість, наша гідність, наша історія, наша воля, наша згуртованість....Далі можете продовжувати, Ви ж у нас майстер передбачати.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.07 | Предсказамус

             И?

             Вот, к примеру, Леонид Данилыч. Он, как я понял, "ваш". Иначе зачем делать человеку бесплатные подарки?
             С другой стороны, те же шахтеры - "не ваши", иначе что мешает вместо беготни вокруг кафе съездить на остров, поддержать ребят?
             Попробуйте ответить не лозунгами, а по сути. Мне действительно интересно.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2002.08.07 | Augusto

              За що Предсказамус ненавидить шахтарів?

              Предсказамус писав(ла):
              > И?*
              _____
              *Операція "И" та інші пригоди Шуріка.


              До такої міри, що сам ні в якому разі НЕ збирається щось робити для них, лише з розумним виглядом звинувачувати інших в своїх власних гріхах. Хочете підтримати? Паняйте до Київа, приєднуйтесь до голодовки, топчан, як бачите, знайдеться. Можете скакати навкруги з транспарантом: "И я тоже!" в смокінгу та співати.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.07 | Предсказамус

               Обострение?

               Вроде спокойный были еще недавно...
               Я предлагаю альтернативную акцию тем, кто все равно решил ее затеять. Вы предлагаете мне бросить дела и ехать в Киев. Дела бросать не буду, но как только попаду в столицу (это будет скоро), первым делом съезжу на остров. Вас устроил мой ответ?
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2002.08.07 | Augusto

                Це що, зоопарк Вам, чи що?

                Предсказамус писав(ла):
                > Дела бросать не буду, но как только попаду в столицу (это будет скоро), первым делом съезжу на остров.

                Я виражаю свою найрішучу підтримку шахтарів взагалі, а шахтарів, які вимагають виплатити їм плату на острові - окремо.
                Залишилося вже мало, нехай шахтарі взагалі і шахтарі, які вимагають їм виплатити зарплату на острові визначаться, чи вони ЗА чи ПРОТИ політичної системи Кучмоїни. Бо мені якось вузькоекономична вимога виплатити їм плату слабо гріє. В мене плата регулярна. Але чи підтримають вони мене, якщо я стану незадоволений платою? Чи кого іншого? Це не припиняє моєї найрішучої підтримки шахтарів взагалі, а шахтарів які вимагають виплатити їм плату на острові - окремо.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.07 | Предсказамус

                 Я передам Ваше требование (-)

                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2002.08.07 | Augusto

                  Не "трєбованіє", а підтримку.

                  Скажіть, Аугусто "Дейзі Каттер" Гладіо, монстр кіберпростору і ще трохи комп'ютерний технік з Королівства der Nederlanden і далі всюди куди сягає Інтернет (це так офіційно називається моя посада) виражає найрішучу підтримку шахтарям взагалі і шахтарям, що вимагають виплатити їм зарплату на острові - окремо. Далі порозмовляйте (це побажання, а не наказ) на абстрактні теми і непомітно спитайте про "Ей, а ви тута ЗА Кучмізм, чи ПРОТІВ?", запам'ятайте відповідь і зненацька зробіть подвійне сальто назад (це тому що в розмові люди часто пам'ятають лише початок і кінець розмови).
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.08.07 | Предсказамус

                   ОК (кроме сальто, непоротлив) (-)

                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2002.08.07 | Augusto

                    Cальтa не треба.

                    Зробіть декілька антраша з фігурного гопака і заспівайте:
                    "В темну ніч грозову отваріла я двєрь,
                    прєдо мною ціганка стояла,
                    вся в жалю вся в сльозах в рямках чорних волос,
                    на груді її рана зіяла!"
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.08.07 | Предсказамус

                     Уговорили (-)

             • 2002.08.07 | Murlun

              Re: И?

              И Леонид Данилыч и шахтеры - все наши. К сожалению.
              Вот только не надо путать Божий дар с яишницей. Вам что не дает покоя мысль, что молодежь тратит энергию не в избраном вами направлении? Так сначала предложите и сумейте убедить их делать то, что вы считаете правильным. А если у вас не получается, то ваша желчь разлитая по экрану вам не поможет тоже. Извините уж за резкость.
             • 2002.08.08 | Roller

              Re: И? украинские шахтари и беларусские учителя.

              07-08-2002 01:11, Roller
              Майдан как интернет ресурс делает полезное дело, когда не дает з

              переглядів: 14 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1028671864
           • 2002.08.07 | Murlun

            Re: Несложная задачка

            Насколько я понял, Майдан - свободное пространство на котором каждый может высказать то, что его волнует. Как видно из постингов, акцию затевают "мертвые пчелы". А позиция Уколова в языковом вопросе не нова для него. Мы знакомы и я могу подтвердить, что он дейстиветельно всегда так поступает в нетолерантных по отношению к украинскому языку кафе и ресторанах. Вначале это меня немало позабавило, но когда я это увидел снова и снова, знаете проникся уважением к его упрямству, кстати более характерном для русских чем для украинцев. Не думаю, что осенним акциям оппозиции эта ситуация с Танюхой, которую так близко к серцу приняли студенты УКМА, сиречь "мертвые пчелы", может каким то образом помешать. И уж тем более высказывание своих взглядов на Майдане не стоит называть таким резким и громким словом, как провокация.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.07 | Предсказамус

             Решение неправильное

             Я бы не спорил, если бы "Пчелы" не заявили, что будут проводить этот цирк как акцию "Майдана". И попросил их делать это от своего имени и от имени Уколова, если он не против.
             В целом раскручивание языковых проблем сейчас вообще не ко времени, а людям, именующим себя оппозиционерами и подавно.

             P.S. Не припоминаю, что я где-то назвал это действо провокацией. Сами додумали, да?
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2002.08.07 | Murlun

              Re: Решение неправильное

              Предсказамус писав(ла):
              > Я бы не спорил, если бы "Пчелы" не заявили, что будут проводить этот цирк как акцию "Майдана". И попросил их делать это от своего имени и от имени Уколова, если он не против.

              Cогласен.

              > В целом раскручивание языковых проблем сейчас вообще не ко времени, а людям, именующим себя оппозиционерами и подавно.

              Возможно.

              > P.S. Не припоминаю, что я где-то назвал это действо провокацией. Сами додумали, да?

              Ха! Наверное это слово читалось между строк.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.08.07 | Уколов

               Підтримую Предсказамуса. Акції не на часі (-)

               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2002.08.07 | Предсказамус

                Нет бы раньше...

                А я уже успел о Вас плохо подумать. Извините, если сможете.
              • 2002.08.07 | Предсказамус

               Суммарный ответ

               Отностельно желчи на экране - если она и есть, то адресована не студентам. Господин Уколов вправе сходить с ума самостоятельно, но тащить в свою сумасшедшую команду тех, кто просто хочет что-то делать imho не совсем правильно. Победив "Танюху" они могут подумать, что сделали что-то полезное и пойдут искать "Катюху" и так до тех пор, покуда не нарвутся на крепкую крышу. А вот тогда господин Уколов спокойно разведет руками и осудит преступный режим, изуродовавший судьбы (или тела, как получится) молодых патриотов.
               Возможно, я сгущаю краски, но очень уж правдоподобно получается.
               згорнути/розгорнути гілку відповідей
               • 2002.08.07 | Уколов

                Але ж ви таки 100% східняк!

                Ну немає в Києві таких "крєпкіх криш" як у вас на Сході. Власне, яка б "криша" не була, вона зацікавлена в отриманні прибутку від клієнтури, інакше не відкривалася б. Знову ж таки, "маліни" не відвідував і їх українізовувати не збираюсь. Однак багато чесних бізнесменів, які відкривають свої численні забігайлівки у столиці напочатку не замислюються над мовним питанням. Пізніше зауваження клієнтури, а інколи комітету захисту прав споживачів переконують їх у зворотньому. Коли ви будете в Києві, напишіть мені і окрім Труханового острова зможете побувати у десятках кафе, які або перейшли на українську під таким тиском, або погодилися виправити помилки в меню. Часто я і мої друзі це робимо, жартуючи з директором за квартою гарного пива. Але у наслідку ми потроху змінюємо середивще, де живемо.
                Предсказамус, ну чому ви на Сході настільки агресивніші і наляканіші за нас? І голосуєте якось не зрозуміло і на мітинги, в Харкові особливо, досьогодні з під палки на послух владі бігаєте. Світ добріше і простіше, аніж ви можете уявити. Не треба себе саморепресувати і не треба боятися чесно висказувати свої погляди. Демократія в середині кожного з нас. Перепрошую за моралістику.                Предсказамус писав(ла):
                ...Господин Уколов вправе сходить с ума самостоятельно, но тащить в свою сумасшедшую команду тех, кто просто хочет что-то делать imho не совсем правильно. Победив "Танюху" они могут подумать, что сделали что-то полезное и пойдут искать "Катюху" и так до тех пор, покуда не нарвутся на крепкую крышу...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.07 | Предсказамус

                 Да я как-то и не скрывал... (-)

               • 2002.08.07 | Горицвіт

                особливості тоталітарного світогляду

                Цей текст добре показує особливості світогляду пана Предсказамуса.

                Предсказамус писав(ла):
                > Отностельно желчи на экране - если она и есть, то адресована не студентам. Господин Уколов вправе сходить с ума самостоятельно,

                Отже, коли людина хоче добитися своїх законних прав (мирними, законними і ввічливими методами) - це "сходить с ума". ОК.

                > но тащить в свою сумасшедшую команду тех, кто просто хочет что-то делать imho не совсем правильно.

                Інша властивість світогляду п. Предсказамуса: крайня ієрархічність. Коли п. Уколов висловив свою думку, а п.(пп.) Бджоли погодилися, - то це, за Предсказамусом, не збіг поглядів вільних і самостійних людей, а - "тащить".


                > Победив "Танюху" они могут подумать, что сделали что-то полезное

                Ага. Для Предсказамуса не полєзноє, значить і для всіх не полєзноє. Плюралістичність цілей п. Предсказамус не допускає. Люди не можуть мати ніяких ідей і мети, крім якоїсь неясно ким сформульованої (і чи сформульовоної?) "Центральної Мети". Отже, Бджоли, які хочуть щось робити, мають сидіти, не висовуватися і чекати, поки хтось видасть їм команду: "ідіть, скидайте Кучму!" - хтось Головний (хто, до речі? А якщо так і не видасть? Якщо Юлю посадять? А Ющенко - безхребетний кучміст і ще й націоналіст, як же йому довіряти?).

                Тут уже хтось писав, що, мовляв, не треба протестувати проти підвищення цін, і шахтарі, які вимагають зарплату - це теж погано. Як посміли, ще ж не було команди скидати Кучму. Але при такому підході команди і не буде. А якщо буде, то її не буде кому виконувати. Бо не буде вільних людей, які готові добиватися своїх прав.


                Ну і деталі:

                > и пойдут искать "Катюху" и так до тех пор, покуда не нарвутся на крепкую крышу.

                Кафешка під майданом Незалежності не змогла б відкритися без крепкої криші (в особі когось з найвищих посадовців уряду чи мерії). IMHO. Так що кришу довго шукати не доведеться.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.07 | Предсказамус

                 Особенности жертвенного подхода

                 В Вашем постинге я общие места пропускаю, извините. Да, взгляды могут совпадать, но чаще их определяет более сильный (интеллектуально, к примеру). Да, защита своих прав - дело святое, но не стоит тогда говорить об "акции Майдана". Кроме того, Вы, наверное, не заметили, что я предложил не "сидеть и ждать", а поддержать тех самых шахтеров, о которых Вы говорили.
                 Хотело бы обратить внимание именно на "детали".

                 Горицвіт писав(ла):
                 > Ну і деталі:
                 >> и пойдут искать "Катюху" и так до тех пор, покуда не нарвутся на крепкую крышу.
                 > Кафешка під майданом Незалежності не змогла б відкритися без крепкої криші (в особі когось з найвищих посадовців уряду чи мерії). IMHO. Так що кришу довго шукати не доведеться.

                 Тогда ответьте сами себе, соразмеримы ли возможные результаты "борьбы с Катюхой" и гарантрованные проблемы студентов по результатам "срабатывания краыши"? Они, по своей наивности, сочтут свой демарш не глупостью, а героическим поступком, за который и пострадать не жалко. Вы тоже так считаете? Тогда Вам имеет прямой смысл присоединиться к студентам. В качестве личного примера, иначе жертвенность выходит какая-то отстраненная.
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2002.08.07 | Уколов

                  Думаю це ваша головна проблема і ви не готові про це говорити.

                  Предсказамус писав(ла):
                  > Тогда ответьте сами себе, соразмеримы ли возможные результаты "борьбы с Катюхой" и гарантрованные проблемы студентов по результатам "срабатывания краыши"? Они, по своей наивности, сочтут свой демарш не глупостью, а героическим поступком, за который и пострадать не жалко. Вы тоже так считаете? Тогда Вам имеет прямой смысл присоединиться к студентам. В качестве личного примера, иначе жертвенность выходит какая-то отстраненная.

                  Здається я тепер розумію, чому східняки почувають себе настільки заляканими.
                  1. В уявлені пана Предсказамуса, все повинне мати "кришу";
                  2. Пан Предсказамус боїться, що "криша" може помститися. Остерігаючись цього (чи навіть панічно боячись цієї гіпотетичної загрози) пан Предсказамус готовий поступитися сам частиною власних прав і закликає інших так зробити.

                  Думаю, культивування такого світогляду є найкращим поживним грунтом для розквіту рекетні, бандитизму, хабарництва і переляканого плебсу. Бракує ще цілковитої віри в "сильну руку", яка наведе порядок.

                  А щодо Горицвіта, то як кажуть росіяни, "это вы со зла". Такі як він приєднаються. Бо з от таких маленьких проблем для Горицвіта, як власне і для мене, складається велика боротьба за Україну. Тільки от вона проблемами мови звичайно ж не вичерпується. Так-що можете не злословити з цього приводу. Можливо основна боротьба - це боротьба за випрямлення зігнутих і наляканих людей.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.08.07 | Предсказамус

                   Канделябр - это не только источник света...

                   Уверен, Вы не играете в карты на деньги. Иначе некоторые Ваши привычки могли лишить нас Вашего общества.

                   Уколов писав(ла):

                   > Здається я тепер розумію, чому східняки почувають себе настільки заляканими.
                   > 1. В уявлені пана Предсказамуса, все повинне мати "кришу";

                   Это не я, это пан Горецвiт: http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1028716149
                   Я предположил, что с крышей встреча может произойти на втором или третьем кафе, а он утверждает, что уже сразу в "Катюхе". Не знаете, отчего он такой запуганный? Или все западенцы такие?

                   > 2. Пан Предсказамус боїться, що "криша" може помститися. Остерігаючись цього (чи навіть панічно боячись цієї гіпотетичної загрози) пан Предсказамус готовий поступитися сам частиною власних прав і закликає інших так зробити.

                   Оригинально. Вы будете кафе закрывать, а крыша будет мне за это мстить. И я именно этого панически боюсь, в отличие от смелого Вас. И чего Вас так тянет передергивать? (О моих правах на что, чтоб с Вами говорили по-украински вообще молчу - это даже для поездного шулера трюк запредельный).

                   > Думаю, культивування такого світогляду є найкращим поживним грунтом для розквіту рекетні, бандитизму, хабарництва і переляканого плебсу. Бракує ще цілковитої віри в "сильну руку", яка наведе порядок.

                   Культивирование мировоззрения - не моя, а Ваша профессия, господин Уколов. К сожалению, потому что Ваше мировоззрение в XXI веке несколько анахронично. Вам бы в Германию 30-х, бороться за чистоту расы.

                   > А щодо Горицвіта, то як кажуть росіяни, "это вы со зла". Такі як він приєднаються.

                   Спасибо, успокоили. Теперь я уверен, что "Катюхе" лапти. Против таких борцов за права человека, как Вы и Горецвiт ей не устоять. Через недельку-другую обязательно схожу туда, насладиться чистым украинским языком.

                   > Бо з от таких маленьких проблем для Горицвіта, як власне і для мене, складається велика боротьба за Україну. Тільки от вона проблемами мови звичайно ж не вичерпується. Так-що можете не злословити з цього приводу. Можливо основна боротьба - це боротьба за випрямлення зігнутих і наляканих людей.

                   И выпрямлять их Вы собираетесь борьбой с кафе в переходах. Вы действительно считаете собеседника идиотом, или делаете вид?
                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2002.08.07 | Уколов

                    Знал бы прикуп - жил бы в Сочи. (-)

                   • 2002.08.07 | Горицвіт

                    Re: Канделябр - это не только источник света...

                    Предсказамус писав(ла):
                    >
                    > Это не я, это пан Горецвiт: http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1028716149
                    > Я предположил, что с крышей встреча может произойти на втором или третьем кафе, а он утверждает, что уже сразу в "Катюхе". Не знаете, отчего он такой запуганный? Или все западенцы такие?

                    1. Я не писав про "встречу". Я не вважаю, що розмова з менеджером кафе про мову меню є небезпечною.

                    2. З чого Ви взяли, що я западенець? Ви помиляєтесь.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.08.07 | Предсказамус

                     Все-таки перечитайте ветку (-)

                 • 2002.08.07 | Горицвіт

                  Re: Особенности жертвенного подхода

                  Хочете деталі - давайте по деталях пройдемося.


                  Предсказамус писав(ла):
                  > Да, взгляды могут совпадать, но чаще их определяет более сильный (интеллектуально, к примеру).

                  Ну, так. Це якраз "общее место".

                  > Да, защита своих прав - дело святое, но не стоит тогда говорить об "акции Майдана".

                  Чому ні? Це розкрутка Майдану, навіть якщо Ви не підтримуєте дану конкретну акцію. Це всім вигідно, бо коли Ви будете проводити свою акцію, то теж зможете взяти собі на допомогу авторитет і відомість Майдану. Це так теоретично, бо практично, як я розумію, Ви не будете ніякої акції проводити, а по-друге, у нашій країні неповноцінне інформаційне поле, і на акцію не злетяться репортери, тому відомість - поняття досить віртуальне.


                  > Кроме того, Вы, наверное, не заметили, что я предложил не "сидеть и ждать", а поддержать тех самых шахтеров, о которых Вы говорили.

                  А одне другому не заважає. Від "Танюхи" можна піти і до шахтарів (там недалеко). І "поддерживать" їх ... Як, до речі?


                  > Тогда ответьте сами себе, соразмеримы ли возможные результаты "борьбы с Катюхой" и гарантрованные проблемы студентов по результатам "срабатывания краыши"?


                  Які саме небезпеки Ви бачите? Від чого? Адже "акції" власне і не пропонується. Попросити в кафе україномовне меню - і тут же прилетить ОМОН, а студентів відрахують? Я ще не чув про такі випадки. Були погрози студентам з боку ректоратів за агітацію проти Кучми і проти Єди на виборах. Але за прохання україномовного меню - не чув.

                  > Они, по своей наивности, сочтут свой демарш не глупостью, а героическим поступком, за который и пострадать не жалко.


                  Героическим поступком?!... Глупостью?! Пожартувати з дівчиною-менеджером на тему мови меню? Чи навіть поговорити з директором кафе?
                  У нас явно різне розуміння як героїзму, так і глупості.

                  > Вы тоже так считаете? Тогда Вам имеет прямой смысл присоединиться к студентам. В качестве личного примера, иначе жертвенность выходит какая-то отстраненная.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.08.07 | Предсказамус

                   Перечитайте ветку

                   Во время чтения обратите внимание, насколько Ваши представления о "походе к Танюхе" совпадают с выдинутыми здесь предложениями. Тогда и продолжим.
                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2002.08.07 | Горицвіт

                    Re: Перечитайте ветку

                    Предсказамус писав(ла):
                    > Во время чтения обратите внимание, насколько Ваши представления о "походе к Танюхе" совпадают с выдинутыми здесь предложениями. Тогда и продолжим.


                    Отже, розбіжності тільки в методах. Це добре.

                    Звісно, ні Ви, ні я, ні Уколов не підтримують отруєння дітей чи подібний маразм. Про це можна було і не нагадувати.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.08.07 | Предсказамус

                     Недочитали (жалобы, лицензия, то-се)... (-)

                     згорнути/розгорнути гілку відповідей
                     • 2002.08.07 | Горицвіт

                      Re: Недочитали (жалобы, лицензия, то-се)

                      Скарги я підтримую. Після того, як не послухаються ввічливих порад.

                      За скаргу в Товариство захисту прав споживачів теж не будуть виключати з університету.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2002.08.07 | Предсказамус

                       Не дано мне, наверное.

                       Горицвіт писав(ла):
                       > Скарги я підтримую. Після того, як не послухаються ввічливих порад.
                       > За скаргу в Товариство захисту прав споживачів теж не будуть виключати з університету.

                       Или да. Или нет. Мне другое интересно - это просто чтоб была иллюзия борьбы? Мне не жалко эту "Катюху", да и все остальные тамошние кабаки. Мне жалко людей, считающих, что это - борьба, которая имеет смысл. Одна часть голытьбы самозабвенно воюет с другой, а тем временем сытые дяди смотрят на них и довольно улыбаются - не с ними же воюют...
                       згорнути/розгорнути гілку відповідей
                       • 2002.08.07 | Горицвіт

                        Re: Не дано мне, наверное.

                        Предсказамус писав(ла):
                        > Горицвіт писав(ла):
                        > > Скарги я підтримую. Після того, як не послухаються ввічливих порад.
                        > > За скаргу в Товариство захисту прав споживачів теж не будуть виключати з університету.
                        >
                        > Или да. Или нет. Мне другое интересно - это просто чтоб была иллюзия борьбы? Мне не жалко эту "Катюху", да и все остальные тамошние кабаки. Мне жалко людей, считающих, что это - борьба, которая имеет смысл. Одна часть голытьбы самозабвенно воюет с другой, а тем временем сытые дяди смотрят на них и довольно улыбаются - не с ними же воюют...


                        Та ладно. Не розумієте - і нічого страшного. Ви самодостатня особистість.

                        Тільки не треба боротися з людьми, які хочуть щось поміняти навколо себе. По-третє, середовище не складається з одного тільки Кучми. Середовище комплексне. По-четверте, якщо боятися менеджера кафе (який порушує аж два закони: про мову і про захист прав споживачів чи як вони там називаються), то про скинення Кучми не можна навіть думати. Вважайте, якщо хочете, що хлопці і дівчата потренуються.
               • 2002.08.07 | Мертві Бджоли Загудуть

                Наступна акція - пікетування лігвища Предсказамуса!

                З усіма попередніми вимогами щодо "Танюхи".
                І до того ж - щоб на "криші" у нього майорів жовто-блакитний прапор.

                П.М. Шановний Предсказамусе, маєте ще час вивчити мову цієї країни аж поки ми почнемо свою наступну акцію по пікетуванню лігвища Предсказамуса. Якщо треба підручники з української мови, будь ласка звертайтеся.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2002.08.07 | vujko

                 не стрiляйте в пiанiста...(-)

                • 2002.08.07 | Предсказамус

                 Страшно-то как ;)

                 Сразу видно, что Вы здесь недавно ;)

                 Мертві Бджоли Загудуть писав(ла):
                 > З усіма попередніми вимогами щодо "Танюхи".
                 > І до того ж - щоб на "криші" у нього майорів жовто-блакитний прапор.
                 >
                 > П.М. Шановний Предсказамусе, маєте ще час вивчити мову цієї країни аж поки ми почнемо свою наступну акцію по пікетуванню лігвища Предсказамуса. Якщо треба підручники з української мови, будь ласка звертайтеся.

                 Не берусь научить Вас украинскому, но и меня особенно учить не надо, особых языковых проблем нет. Причину, по которой я пишу на форуме по-русски хорошо знает господин Уколов. Во время героического штурма неприступной "Танюхи", у бруствера расскажет. Или не расскажет, уж не знаю.
                 А покуда Вы готовитесь к боям, задумайтесь над простым вопросом - что во всем мире является главным стимулом для господствующего положения и обязательного знания языка титульной нации всем населением?
                 Или вот еще интересная тема - почему Уколову все-таки к шахтером не хочется, а к "Танюхе" хочется?
                 згорнути/розгорнути гілку відповідей
                 • 2002.08.07 | Мертві Бджоли Загудуть

                  Страшно чи не страшно - а в штани насрав! Чуєш як смердить? (-)

                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2002.08.07 | Предсказамус

                   Дети, спать! Здесь по вечерам взрослые разговаривают ;) (-)

                  • 2002.08.07 | НеДохтор

                   Бджолам: може ви не туди залетіли? Почитайте правила. (-)

                   згорнути/розгорнути гілку відповідей
                   • 2002.08.07 | Мертві Бджоли Загудуть

                    НеДохтору: А штани не Ваші! (-)

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2002.08.07 | Предсказамус

                     Господин Уколов, поздравляю с ценным пополнением рядов ;) (-)

                     згорнути/розгорнути гілку відповідей
                     • 2002.08.08 | Уколов

                      Дякую. Сам такий в інституті був.

                      У 1990-ому ми "розважалися" інакше. Ввечері ми брали відро фарби і йшли виправляти на українську усі рекламні щити в Києві, до яких могли дістати за допомогою невеликої драбинки. Через деякий час у Києві вже не ризикували стендову рекламу російською писати. Ми ходили утрьох - двоє виправляли, а один дискутував з Предсказамусами, тьху-тьху, опонентами, які починали обурюватися і вимагали пояснень. А щоб преса це помітила, ми її повідомили, що така акція проводиться, бо міська влада закон про мову не виконує. Ось так українізовувався Київ, пане Предсказамус, студентами.
      • 2002.08.06 | Andrij

       Re: Цікаві які дописи пішли :)

       Микола писав(ла):
       > Не подобається-не ходіть туди!!!!Навіщо йдете там до тих клятих москалів????

       Пане Миколо, чи згодні ви з тим фактом, що стосовно людей, які говорили українською, в СССР проводилася жорстка дискримінація?

       Якщо так, то дозвольте навести вам більш близьку аналогію, ніж іноземні кафе в Лондоні. Погляньте на нешодавну (більш 30 років тому) дискримінацію чорних американців. На мою думку, та дискримінація була значно менша, адже неграм не забороняли служити в війську, мати високі державні посади, т.і. Так от, пане Миколо, спробуйте приїхати до США та відчинити будь-де (не в центрі Вашингтону або Нью-Йорку, борони боже) кафе, яке мало би меню "тільки для білих". Подивимось, що з вами та вашим "приватним кафе" станеться.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.06 | Микола

        Re: Цікаві які дописи пішли :)

        Andrij писав(ла):
        > Микола писав(ла):
        > > Не подобається-не ходіть туди!!!!Навіщо йдете там до тих клятих москалів????
        >
        > Пане Миколо, чи згодні ви з тим фактом, що стосовно людей, які говорили українською, в СССР проводилася жорстка дискримінація?


        @ Повністю згоден


        > Якщо так, то дозвольте навести вам більш близьку аналогію, ніж іноземні кафе в Лондоні. Погляньте на нешодавну (більш 30 років тому) дискримінацію чорних американців. На мою думку, та дискримінація була значно менша, адже неграм не забороняли служити в війську, мати високі державні посади, т.і. Так от, пане Миколо, спробуйте приїхати до США та відчинити будь-де (не в центрі Вашингтону або Нью-Йорку, борони боже) кафе, яке мало би меню "тільки для білих". Подивимось, що з вами та вашим "приватним кафе" станеться.

        @Що значить тільки для білих???Я маю на увазі мовне питання.Там ж було багато кафе,де були і двомовні меню.Навіщо йти в російськомовне і чіплятися ??Загоден,в любому закладі в Україні вас повинні обслужити.Але спрймати небажання декого розмовляти українською в кав`ярні і приходити на Форум з цим питанням,коли є багато інших,більш важливих,вважаю дитячою хворобою.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.06 | Уколов

         Re: Цікаві які дописи пішли :)

         Кожного разу в кафе, коли я плачу гроші, а мені відповідають російською на звертання українською я розповідаю, що це не так. Незважаючи на те, що ви це вважаєте "дитячою хворобою" на моїх очах деякі кафе розпочали друкувати спочатку двомовні з помилками, а зрештою одномовні меню українською і без помилок. Наприклад ресторан кави "Каффа" напроти музею Шевченка поблизу майдану Незалежності.
         Думаю це моє святе право, бо я плачу гроші. Ще жодного разу мені не сказали - нам не потрібні твої гроші, ми будемо писати і говорити російською, а ти іди геть. Думаю, вони просто не читали ваших дописів :-).
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2002.08.07 | franko

          Re: Ц?кав? як? дописи п?шли :)

          Jakis' duzhe kapitalistychni vam kafe potrapljalysja, pane Ukolov :-) V bilshosti do Kuchmajiny kapitalizm she ne dobravsja: klijentom bilshe, klijentom menshe, podumajesh :-)

          A zagalom tendencija zrozumila. Kruti chistapatsany u nas perevazhno rosijskomovni i sluxajut moskalsku popsu. Ot vono v zabigajlivkax i krutytsja: vidpovidni klijenty, bilshe platjat'. A budut' krutyty jazz i podavaty ukrajinsku kuxnju? Nu skil'ky toj svidomyj ukrajinec' lyshyt' groshej v tomu kafe?

          Na 30% interes "mentalnosti", na 70% -- biznesu.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.07 | Гура

           Ось вона, де собака порилась :-) (-)

           згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.08 | Уколов

           Re: Ц?кав? як? дописи п?шли :)

           Повірте мені достатньо, інакше би ресторани Царське село, Козачок і багато інших, які спеціалізуються виключно на українській кухні не з"являлися.
           А потім українець не завжди свідомий. Точніше рівні активності різні. Коли мій товариш ще по УСС, тепер директор друкарні, потрапляє в ресторан, він не починає прочищати мізки адміністрації, а просто шукає інше місце, де нього ставляться з повагою. Коли мій інший товариш разом зі своєю російськомовною, доречі, дружиною, лишає свій мерс на паркінгу біля "крутого" джазового ресторану Діксиленд, то там навіть негри намагаються з ним говорити українською.
           І все ж таки я не про найдорожчі ресторани, де перехід на мову клієнта є стилем і підтримання репутації марки. Я про ресторанчики і кафе, найбільш численні в Києві, де бувають сотні тисяч людей щодня. Ті з них, які працюють і вишколюють свій персонал, однозначно мають більшу популярність і прибуток.
           Хоча, звісно, я усвідомлюю, що у провінції все це виглядає інакше.

           franko писав(ла):
           > Jakis' duzhe kapitalistychni vam kafe potrapljalysja, pane Ukolov :-) V bilshosti do Kuchmajiny kapitalizm she ne dobravsja: klijentom bilshe, klijentom menshe, podumajesh :-)

           Не ображайтеся, але чомусь мені здалося, що ви вечеряєте вдома завжди :-)
        • 2002.08.07 | franko

         Vy znajete shcho take PRECEDENT?

         (ne plutaty z prezydentom!) Odyn raz zmovchaty -- i pide struja!

         Ne mozhna movchaty!
      • 2002.08.06 | Serhiy Hrysch

       Так і не так

       Микола писав(ла):
       > ваші такі ``завзяті`` плани демоскалізаціі Майдану!!Я прожив трохи в Лондоні,і бачив багато закладів харчування,які були виключно не на англійскій мові.І ніхто не бив їм вікна чи змушував змінити вивіску на англійску!!!Не подобається-не ходіть туди!!!!Навіщо йдете там до тих клятих москалів????Хіба мало рядом інших кафе????

       *** Мало.


       >Проблема напевне в тому,що ви зовсім не бажаєте бачити російськумову в Україні.Але п.Уколов не звідти почав,і тим більше не мав права просити незнайомого хлопчину розмовляти українською!!!!

       *** Не мав, так. Але тут питання про середовище, яке створенене на ГРОШІ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ. Підземний майдан для чогось був створений міськрадою Києва.

       > Мені здається,багато тут присутніх роз`їдає ненависть до москалів,яка переходить рамки здорового глузду.

       *** НІфіга.

       > Пам`ятаю випадок в Закарпатті:декілька українців зайшли в москальський кабак і почали співати українських пісень!!І потім довго обурювалися чому їх звідти вигнали! Не любите москалів-не йдіть туди!!!!Кафе не являється державним ,тому хазяїн повинен мати повну свободу використовувати ту мову,яка йому до вподоби.

       *** Не нада нас путать. Українськомовні не виганяють російськомовних. Хазяїн не може дискримінувати по мовній ознаці, а то в морду дадуть.
      • 2002.08.06 | Уколов

       Re: Викликають огиду

       Микола писав(ла):
       > ваші такі ``завзяті`` плани демоскалізаціі Майдану!!Я прожив трохи в Лондоні,і бачив багато закладів харчування,які були виключно не на англійскій мові.І ніхто не бив їм вікна чи змушував змінити вивіску на англійску!!!Не подобається-не ходіть туди!!!!Навіщо йдете там до тих клятих москалів????Хіба мало рядом інших кафе????Проблема напевне в тому,що ви зовсім не бажаєте бачити російськумову в Україні.Але п.Уколов не звідти почав,і тим більше не мав права просити незнайомого хлопчину розмовляти українською!!!!
       Я платив свої глибоко приватні гроші і мав право за ті гроші не просити, а вимагати мені хоч і гопака там станцювати, якби сума була достатньою. От якби кафе Танюха ті гроші запропонувало мені... то швидше всього я б відмовився, бо мова за гроші не продається.

       > Мені здається,багато тут присутніх роз`їдає ненависть до москалів,яка переходить рамки здорового глузду.
       Миколо, ви переходите за рамки елементарної формальної логіки. Мене не роз"їдає ненависть до москалів, але я вимагаю поваги до українських законів і до мого права в столиці України
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.08 | Roller

        Пусть украинский суд решит, правы ли ВЫ. И если да, то компенсир

        Уколов писав(ла):
        > Микола писав(ла):
        > > ваші такі ``завзяті`` плани демоскалізаціі Майдану!!Я прожив трохи в Лондоні,і бачив багато закладів харчування,які були виключно не на англійскій мові.І ніхто не бив їм вікна чи змушував змінити вивіску на англійску!!!Не подобається-не ходіть туди!!!!Навіщо йдете там до тих клятих москалів????Хіба мало рядом інших кафе????Проблема напевне в тому,що ви зовсім не бажаєте бачити російськумову в Україні.Але п.Уколов не звідти почав,і тим більше не мав права просити незнайомого хлопчину розмовляти українською!!!!
        > Я платив свої глибоко приватні гроші і мав право за ті гроші не просити, а вимагати мені хоч і гопака там станцювати, якби сума була достатньою. От якби кафе Танюха ті гроші запропонувало мені... то швидше всього я б відмовився, бо мова за гроші не продається.
        >
        > > Мені здається,багато тут присутніх роз`їдає ненависть до москалів,яка переходить рамки здорового глузду.
        > Миколо, ви переходите за рамки елементарної формальної логіки. Мене не роз"їдає ненависть до москалів, але я вимагаю поваги до українських законів і до мого права в столиці України

        Если Вы считаете, что нарушены Ваши права, вы вправе их отстаивать в законном судебном порядке. И не пудрить людям мозги. Теперь, после Вашего постинга, это дело Вашей чести. Пусть украинский суд решит, правы ли ВЫ. И если да, то компенсирует Вам Ваш моральный ущерб.

        На Хрещатике бывали случаи и покруче. Напомню, депутат ленинградского р-она г. Киева Галина Демблевич , в свое время, организовала травлю преподавателя одной из Киевских школ, за то, что класс разговаривал в метро на российской мове. И все это трижды освещалось в прессе. И это при том, что в ее районе депутаты приняли решение проводить заседания на российской мове в равном порядке, как и на украинской.

        Дело хозяев кафе набирать тех сотрудников, которых они желают видеть сотрудниками. Если вас не устраивает сервис кафе, у вас имеются возможности, о которых я упомянул.
        Но Вам нужен «шорох». Что ж Вы его получите.

        Аналогичный случай и тоже с виртуальным мальчиком случался уже у зоопарка, описан в ВК, в свое время разбирал я. ( См архив. «А был ли мальчик»)
        В конце концов, это уже стало трафаретом нацюков. Когда уже этот мальчик вырастет, и будет понимать одну из пяти международных мов. Все таки, уже прошло одиннадцать лет, уже и женилка выросла, а его все мальчиком называют. Какой же он мальчик. Паренек. Мальчик нужен для того, чтобы показать проблему будущего.

        Почему Вы, уважаемый, не проверили заведение с такой подозрительной на Ваш взгляд и взгляд Тони вывеской.

        Пристало ли отцу благородного семейства ходить в такие заведения с ребенком.? Может быть это публичный дом, а вы поперлись туда с ребенком, и хотите, что бы вам подавали украиномовных мальчиков. Постыдились бы.
        Это не единственное заведение в центре, где можно услышать иностранную речь.

        В туалете возле метро билетерша тоже говорит на непонятном языке. Имейте ввиду, если решите следующий раз справить нужду и получить полный языковое удовлетворение, будьте разборчивее в выборе. В Киеве десть выбор на любой вкус.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.08 | Мертві Бджоли Загудуть

         Чому НИХ усе завжди зводиться до СОРТІРУ? (-)

        • 2002.08.08 | Уколов

         Re: Пусть украинский суд решит, правы ли ВЫ. И если да, то компе

         Про свою честь я потурбуюсь сам. А до суду подавати було б логічним лише тоді, коли всі інші, більш спокійні методи впливу використані. Втім, якщо ви звикли собі заробляти на життя стягненням судових компенсацій, то мабуть знаєте в тому смак.
         Йдеться про культурне середовище, а не про проблему необільшовиків, які дослухаються на ескалаторі якою мовою говорить викладач з дітьми.
         Я ж у кафе гроші платив, доречі немаленькі. А тому вимагаю цивілізованого поводження.
         У всіх інших ресторанчиках, де я буваю, розумніші офіціанти, отримують чайові. У Танюхи їх не заробили. Я там збирався дитину постригти - не наважився також.
      • 2002.08.07 | Роман ShaRP

       Що теж варіант (-)

     • 2002.08.06 | Тоня

      Re: Найкращий фільм - "Чапаїв"!/Я вже загула дззззззззз.:)))))

    • 2002.08.06 | НеДохтор

     Re: А хіба ...

     http://www.ozon.ru/detail.cfm/ent=7&id=4305&partner=ntvprofit
     -----------------
     Коротко о фильме
     Вот уже много лет город, в который попадает странствующий рыцарь Ланцелот, находится под властью Дракона. Долг рыцаря - сразиться с жестоким узурпатором. Но Бургомистр отговаривает его от поединка, объясняя, что люди не могут жить без диктатора. И это правда: после победы Ланцелота жители города, не дождавшись от нового властелина строгих указов, пускаются в анархию и разгул - и с готовностью склоняются перед новым Драконом...

     Комментарий Озона
     По мотивам пьесы Евгения Шварца `Дракон`

     ----------------

     P.S.
     Трохи реклами: замовлення на сайті "ОЗОН" в Києві можна одержати кур’єром. Оплата готівкою кур’єру: вартість замовлення + доставка.

     http://www.ozon.ru/detail.cfm/ent=11&id=32253
     ----------------------
     Курьерская доставка на Украине
     Клиентам из Киева заказ будет доставлен в течение 3-х рабочих дней с момента передачи его в службу доставки. Стоимость доставки - 60 руб. за каждый полный и неполный килограмм груза. Оплата курьерской доставки производится в гривнах наличными курьеру, либо по предоплате (банковским, телеграфным переводом, кредитной картой).

     Стоимость курьерской доставки по Украине - 100 руб. за каждый полный и неполный килограмм груза. Заказы доставляются по всей территории Украины в течение 3-5 рабочих дней.

     Внимание! Оплата наличными курьеру пока возможна только для жителей Киева.
     ---------------------
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.07 | Тоня

      Re: А хіба ...

      Спершу дякую за корисне посилання на сайт, я цей то фільм знаю і автора тексту. Але мене збив інший, він, здається, теж має назву "Убить дракона" і там головна ідея через весь серіал, що потрібно убити спершу в собі дракона. Там ще кохання між слідчим і його помічницею і він любить кефір пити.:)Ну а вкрали скрипку Страдіварі, і викрадач спіймався на загубленому в таксі камертоні, фільм чудовий, а акторів імена забула, в голові крутиться, а в ціль не потрапляє.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.07 | НеДохтор

       "Визит к минотавру"? (-)

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.07 | Роман ShaRP

        Re: Саме так, пані та панове

        Той серіал звався "Візит до Мінотавра" (мені подобався).
        Інший проект у тому ж дусі (по роману братів Вайнерів і в ті ж часи ), але вже з іншими акторами -- "Вхід до лабіринту".
       • 2002.08.07 | Тоня

        Re: "Визит к минотавру"? /Точно, дякую(-)

    • 2002.08.07 | доктор@фройд

     Re: А хіба "Убить дракона" це не про розслідування по викраденню

     Таки сплутала. про скрипку - то "Візит до Мінотавра" (за братами Вайнерами).
     А "Убити Дракона" знято за одноіменною п'єсою Є.Шварца режисером М. Захаровим.
   • 2002.08.06 | НеДохтор

    Re: простий засіб

    Такі питання краще вирішувати без емоцій. Прочитайте текст поданий нижче продавцю і скажіть йому, що Ви маєте намір і всі підстави поскаржитись в Товариство захисту прав споживачів (телефон та адраса мають бути обов’язково вказані в кутку споживача, який також обов’язково там мусить бути).

    ------------------

    [1]
    В нині ще діючому Законі "Про мови в Українській РСР"(8312-11), (Стаття 35) сказано, що «Тексти офіційних оголошень, повідомлень, плакатів, афіш, реклами і т.ін. виконуються українською мовою. Поряд з текстом, викладеним українською мовою, може бути вміщено його переклад іншою мовою».

    [2]
    Стаття 18 Закону "Про захист прав споживачів" регулює питання про склад та кількість інформації, яка є вичерпною при реалізації товарів. Жодних вказівок щодо необхідності інформації тією чи іншою мовою нема. Водночас у тій же ст. 18 Закону наведено ще одну обов'язкову умову, згідно з якою споживач має право на одержання необхідної, доступної та достовірної інформації про товари, що забезпечує можливість їх компетентного вибору. Відповідно до Конституції, на території України державною мовою є українська.

    У випадку, що розглядається, меню написане виключно російською мовою, отже, інформація про товар є недоступною для Вас, як споживача, внаслідок чого порушується Ваше право отримати всю необхідну (передбачену ст. 18 Закону) інформацію про товар.

    ------------------------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2002.08.06 | Serhiy Hrysch

  Оффтопік. Про стиль.

  Як я вже подава лінк на Діаспорі, отут є http://www.day.kiev.ua/2002/126/society/soc1.htm класна ілюстрація того, що стиль не просто поміняти.

  Я пригадую як ми з моїм п"ятирічним братом і дівчиною прогулювалися біля Майдану (рельного). Проходячи по вулиці, приємні жінки десь 50ти років нас запросили на, як вони казали, акцію/прийом в офісі Соціс Гелап. Ми були з дитиною і вони запросили на чай і шоколад, бо саме тоді вони вивчали споживачів шоколаду Корона.

  Піднявшись на 4й поверх, ми ввійшли в кімнату, куди нас запросили. Коли ми втрьох сіли на стільці, така ж "приємна" жінка сказали "А ви чого сюди прийшли? Значить, ви маладой чілакєк, оставайтесь, а ви, женщіна с ребьонком, подождітє за двєр"ю".

  Якби я був такий розумний, як зараз, і якби не було поряд дитини, то я б зробив так, що Соціс втратив би контракт на Корону. Але я не був тоді такий розумний.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.08.06 | Мертві Бджоли Загудуть

   Коли починаємо пікетування "Танюхи"?

   Скажіть о котрій годині й де саме з*явитися?

   Це для нас буде проба сил перед вереснем - звикання до місцевости в умовах, наближених до реальних.

   Гарантуємо: ніякого насильства, абсолютний громадський порядок, витримка, ввічливість, повага до всіх. Але чітке й наполегливе домагання мети: "ТАНЮХА" МАЄ ЗАБИРАТИСЯ З МАЙДАНУ НЕЗАЛЕЖНОСТИ, або нехай її власники/менеджери терміново переглядають свою кадрову політику та в наступні три дні - безкоштовне морозиво усім, хто його попросить українською мовою!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.08.07 | Тоня

    Re: Коли починаємо пікетування "Танюхи"?/Конкретна пропозиція

    Ні, не так, мирно з'являємось у вишиванках і скандуємо "Та-ню-ха! Та-ню-ха! Чи є сивуха? Якщо такого національного продукту немає у продажу або не зазначено у меню навіть за попереднім замовленням, мирно записуємо в Книгу скарг і пропозицій "У Танюхи нема сивухи! Ганьба!" Бо кафе хоч і для дітлахів, але коли дітки у парехмахерській роблять прічоски,то що робити національно свідомим радітєлям?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.07 | Мертві Бджоли Загудуть

     Уколову: Коли починаємо акції проти "Танюхи"?

     Шановний Пане Уколов,

     Будь ласка повідомте точні координати "Танюхи", поштову адресу, телефон тощо. А також, бажано дізнатися імена/прізвища власників, менеджерів, працівників.

     Як мінімум, треба щоб усі свідомі в Києві знали куди й до кого НЕ ТРЕБА ХОДИТИ, а при нагоді - ще й усім знайомим і друзям так само радити.

     Якщо нам вдасться разом побороти "Танюху" у маштабах окремо взятого майдану столиці України - то це буде ознакою того, що ми зможемо побороти "Танюху" у маштабах усієї України на чолі з її власником і менеджером Кучмою.

     До праці!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.07 | Уколов

      ОК. Завтра дам точну інформацію.

      Шановні мертві бджоли, котрі загудуть, поки-що можу дати місце розташування цього кафе:
      Нижній ярус комплексу "Глобус" на майдані Незалежності в Києві. З правого боку у комплексу підземних кафе під Лядськими воротами, якщо лицем стояти до ескалаторів. Назва кафе - "Танюха".
    • 2002.08.07 | Уколов

     Дуже дотепно, а головне видовищно, але

     якщо ми хочемо результату то це нееефективно.
     Натомість пропоную протягом найближчого тижня по черзі, у кого коли буде час, з"явитися до Танюхи і запропонувати адміністрації зробити, у крайньому разі, двомовні меню. Паралельно кожен направить лист в комітет по захисту прав споживачів. А от якщо від перевірок вони відкупляться і наполягатимуть на своїй глупоті - тоді на 24 серпня вже можна і в вишиванках пікет влаштувати.
     А щодо репетиції 16 вересня, то тут нічого порівнювати. Нічого Танюхам зайву рекламу на шару пікетами дарувати.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.07 | Мертві Бджоли Загудуть

      УВАГА! Акція "Майдану" на Майдані Незалежності в Києві!

      УВАГА!!!

      Наша перша акція сезону. Головне - ніякої АКЦІЇ. Все дуже просто:
      Якщо прочитаєте це повідомлення - зробіть самі й порадьте кому-небудь іще.

      Мешканці столиці й ті, хто зможе цими днями бути в Києві, завітайте до "Танюхи". Розмовляйте ВИКЛЮЧНО українською. Акція БЕЗ АКЦІЇ полягає в наступному:

      1. Ввічливо привітайтеся УКРАЇНСЬКОЮ мовою.
      2. Попросіть меню УКРАЇНСЬКОЮ мовою.
      3. Якщо не дадуть, бо немає - попросіть перекласти для Вас УКРАЇНСЬКОЮ мовою усно.
      4. Якщо цього не зроблять, бо не можуть - запитайте: "А хто така Танюха?"
      5. Якщо відповіді не отримаєте, або відповідь особисто Вам з будь-яких причин не сподобається - ввічливо вибачтеся, встаньте й вийдіть геть! І поясніть: ЯКЩО ТУТ НЕ МОЖНА ПОРОЗУМІТИСЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ, ТО СВОЇ УКРАЇНСЬКІ ГРИВНІ Я ВИТРАЧАТИМУ В ІНШОМУ МІСЦІ.

      Зверніть увагу, чи хтось з відвідувачів також робить те ж саме? У випадку, якщо до Вас підійде хтось підозрілий і запитає що-небудь про "акцію Майдану" - робіть круглі очі: "Який майдан? О, маєте на увазі оцей Майдан Незалежності? Так, тут іноді проводилися якісь акції, але вибачте я - з села, я нічого не знаю та взагалі моя хата зкраю."

      Після цього простуйте у свою улюблену каварню і почастуйтеся смачною кавою - Ви заслужили й ми із задоволенням би вам цю каву зафундували.

      Така мікро-акція для декого буде першим кроком у позбутті від страху участі в масових акціях. Але краса цієї акції - що ніякої АКЦІЇ немає, Вас ніхто не заарештує, не зафотографує, ні наякий облік не поставить. Не вірю, що якісь "орли" можуть там чергувати аби виявити, хто ж таке робитиме - адже розмовляти українською в столиці України покищо не заборонено. Позаяк, ніякої акції насправді немає. Просто Вам не вдалося купити того, що бажали.

      Нехай "Танюха" відчує, що щось відбувається, але ЩО?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.07 | Роман ShaRP

       А потім ТОТАЛЬНО пікетуватимемо бабок з пиріжками, не інакше (-)

      • 2002.08.07 | Предсказамус

       Уже было голосование?

       При чем тут "Майдан"? Вас уполномочили? Imho нет. Покуда это отсебятина.
       Есть Уколов, который (надеюсь, по наивности) считает, что как только Киев заговорит по-украински, Кучме сразу конец. Есть Вы, между поддержкой голодающих шахтеров на острове и борьбой с "танюхой" (коль уж жажда деятельности одолела) выбравшие второе. Тогда акцию нужно назвать "Уколов та Мертвi Бджоли проти Танюхи" и вперед. Чтоб Вас не спутали с оопзицией и не подумали о ней плохо. ОК?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.07 | Тоня

        Re: Уже было голосование?/При чем тут Предсказамус?!!!(-)

       • 2002.08.07 | юрко

        Re: Уже было голосование?

        п. Предсказамус, Ви не маєте рації. Йдеться не про акцію проти конкретної "Танюхи", а про активну позицію відносно свого власного оточення. Може для Вас масштаби виглядають невідповідні - Ви пропонуєте шахтарів з економічними вимогами, Уколов пропонує політизований виступ. Кожен має свої пріоритети. Але згодіться, що підтримка шахтарів є штука обмежена, бо проблема мала б, в принципі, вирішуватися в суді. А наполягання на українській мові середовища в суд не потягнеш - кожен говорить, як хоче.

        Отже, в такому випадку немає іншого дієвого способу, ніж той, що пропонує п. Уколов. Зрештою, прецеденти таких дій вже були - в Галичині під Польщею - свій до свого по своє. Може це мало що змінило економічно, але виховало людей в національному дусі, що є зовсім не такою вже й поганою штукою. Зрештою, Ви самі пробували тут перейти на українську мову, але з незрозумілих причин Вас задзьобали в тій спробі. Отже, усвідомлюєте правильність такого переходу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.07 | Предсказамус

         Позиции бывают разные

         Активная позиция, направленная на конфронтацию не с преступной властью, а с такими же ее жертвами, если и не дотягивает до предательства, то еле-еле. Я Вам торжественно обещаю, что в по-настоящему свободной и независимой Украине буду общаться и на форуме и вживую по-русски только с теми, кто не сможет полноценно общаться по-украински. Но не раньше. Сейчас же очень не хотел бы, чтобы слово "оппозиция" ассоциировалась с языковой нетерпимостью и буду обеспечивать многоязычность Майдана по мере сил.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2002.08.07 | юрко

          Re: злочинна влада

          і проблема мови - є цілком різні речі, хоча мені можуть націоналістично настроєні заперечити і сказати, що одне випливає з другого. Але, п. Предсказамусе, уявіть собі майже нереальне - законослухняну владу в Україні. Тобто, серед громадян країни жертв влади немає. Чи це зменшить мовну конфронтацію? Сумніваюся. Адже в цьому питанні немає компромісного рішення, як його не крути. Все одно треба займати або одну, або другу сторону. Ви пробуєте знайти середину, але її немає. Вибір все одно треба зробити.

          Може справді немає сенсу виносити мовні питання на цей форум, бо мандат його було визначено інакше - опозиція до злочинної влади, що повинно об'єднувати як російськомовних, так і україномовних і тут ніхто не і не думає сперечатися. Але необхідність такого союзу не виключає наступної неуникненої конфронтації на мовному грунті. Чи Ви все-таки наполягаєте на вибраній послідовності - спочатку геть злочинну владу, а тоді вибираю мовну сторону? Але ж вибір сторони вже зараз не заважає боротьбі з владою.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.07 | Предсказамус

           Выбор позиции

           Языковый впрос - больной и конфронтационный. Именно поэтому я вынужден не согласиться с этим Вашим утверждением:

           юрко писав(ла):
           > Чи Ви все-таки наполягаєте на вибраній послідовності - спочатку геть злочинну владу, а тоді вибираю мовну сторону? Але ж вибір сторони вже зараз не заважає боротьбі з владою.

           В самой формулировке "выбор стороны" заложен конфронтационный момент. Очень хочется, чтоб все жители Украины почувствовали себя украинцами, вне зависимости от этнического происхождения, языка общения и т.п. Если это не получится, то не получится ничего. Пусть объединение будет протестным, пусть многим из нас пидется поступиться чем-то, но без него ничего не выйдет. Наличие оппозиционеров, подчеркивающих свои язывковые предпочтения, не пойдет на пользу ни им, ни людям.
           В данном случае я не говорю о себе, моя языковая толерантность, как и у любого харьковчанина, высока. Поэтому именно меня убеждать ни в чем не надо ;)
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2002.08.08 | Гура

            Мудрые слова (-)

           • 2002.08.08 | Роман ShaRP

            Re: Згоден

            Також наполягаю на тому, що у опозиція НЕ МАЄ "моноукраїнського" забарвлення, а УБК (у сенсі духу) раніше усіх розпочав ... Мороз, що показовою україномовністю ніколи не відрізнявся.
      • 2002.08.08 | KE

       Лучше рекламы не придумали:-))) Вы - рекламный агент "Танюхи"(-)

   • 2002.08.07 | Тоня

    Re: Коли починаємо пікетування "Танюхи"?/Тіко для Бджіл

    Я - бджола і Ви - бджола. Іду на збліженіє...
    Місце зустрічі - біля "Танюхи".
    У мене очі сині-сині...Дороговказ до дії: Цитата Бджоли про очі. Візуальна додаткова підказка, міцно притискаю до себе журнал "Перехід-4" з написом "Атакуй перший!"
    Пароль - Оболонь. Відповідь - світла.

    Уроки з минулих трагедій, щоб їх не повторювати, так не нада:

    1,8 секунди до зіткнення. Бджола: Танюха, млять, де цей Boeing?
    00 секунд. - Зіткнення.
   • 2002.08.08 | Гура

    Погодж. з Предсказам - це слова або дурня, або провокатора (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.08 | Мертві Бджоли Загудуть

     Саме так: це слова 1) Гура і 2) Предсказамуса (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.08 | Гура

      Тільки дурень або провокатор буде перед генеральним

      боем дарувати владі матеріал для компромату на опозицію та разколювати бідних українців по мовній ознаці.

      А Ви доб"єтесь саме цього.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.08 | Мертві Бджоли Загудуть

       Гуро, про який "матеріял" Ви верзете? (-)

      • 2002.08.08 | Гура

       "Верзете" Вы, причем глупости

       Ваш метод - конфронтация и агрессия. Все бы ничего, если бы против власти. Так почему-то получается против народа.

       А "материал" всегда найдется ("благо" все СМИ у власти), был бы повод.
       Повод дадите Вы.

       Дошло?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.08 | Мертві Бджоли Загудуть

        Які саме "глупости" Ви маєте на увазі? (-)

      • 2002.08.08 | Andrij

       Re: Тільки дурень або провокатор

       Гура писав(ла):
       > боем дарувати владі матеріал для компромату на опозицію та разколювати бідних українців по мовній ознаці.

       Мова є однією з ознак української нації, тобто всіх українців. Навіть тих, що погано її вивчали в школі. Саме як український прапор є ознака української держави. Під час розколу СССР в Україні люди підтримали саме цей прапор. Ніхто чомусь не переймався "розколом українців за прапорною ознакою". Навіть якшо хтось надав перевагу червоному кольору, саме як це роблять комуністи. Бо український прапор, саме як і мова є за означенням "українські". Протестувати українцям проти свого власного просто нема сенсу. Але є сенс протестувати проти зухвалого порушення українських законів в самому центрі Києва.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.08 | Гура

        А Вы по-моему и то и другое, простите

        Andrij писав(ла):
        > Мова є однією з ознак української нації, тобто всіх українців.

        Такого бреда я давно не читал.
        Хорошо, что Вы не "творец Конституции".

        Это комментарий к первой части констатации в заголовке.

        >Навіть тих, що погано її вивчали в школі. Саме як український прапор є ознака української держави. Під час розколу СССР в Україні люди підтримали саме цей прапор. Ніхто чомусь не переймався "розколом українців за прапорною ознакою". Навіть якшо хтось надав перевагу червоному кольору, саме як це роблять комуністи. Бо український прапор, саме як і мова є за означенням "українські". Протестувати українцям проти свого власного просто нема сенсу. Але є сенс протестувати проти зухвалого порушення українських законів в самому центрі Києва.

        А это - ко второй.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.08 | Andrij

         Re: Цікаво, як швидко ви перейшли на образи, пане

         Як правило, таке трапляється, коли більш розумні думки не йдуть. Тобто, єдине, що залишається, це "сам дурак".

         Гура писав(ла):
         > Andrij писав(ла):
         > > Мова є однією з ознак української нації, тобто всіх українців.
         >
         > Такого бреда я давно не читал.
         > Хорошо, что Вы не "творец Конституции".
         >
         > Это комментарий к первой части констатации в заголовке.

         Раджу вам більше читати. Визначення мови як однієї з ознак нації є міжнародне, загальноприйнятне. Скажімо, ось визначення з товкмачного словника Меріам-Вебстера:

         a people having a common origin, tradition, and language and capable of forming or actually constituting a nation-state b : an ethnic group constituting one element of a larger unit (as a nation )


         >
         > >Навіть тих, що погано її вивчали в школі. Саме як український прапор є ознака української держави. Під час розколу СССР в Україні люди підтримали саме цей прапор. Ніхто чомусь не переймався "розколом українців за прапорною ознакою". Навіть якшо хтось надав перевагу червоному кольору, саме як це роблять комуністи. Бо український прапор, саме як і мова є за означенням "українські". Протестувати українцям проти свого власного просто нема сенсу. Але є сенс протестувати проти зухвалого порушення українських законів в самому центрі Києва.
         >
         > А это - ко второй.

         Тобто, нахабне порушення законів для вас -- це дрібниці, а всі, хто протестують проти цього -- провокатори? Пробачте, не погоджуюсь.

         Ще раз вам кажу, усі "піклування" про "розкол" на мовній основі -- це велика дурниця, бо функціонування закону про мови ще нікого в Україні не розкололо. Більш того, такі піклування саме й схожі на бажання вигадати проблему на рівному місці. Щось на зразок нав'язати Україні прапор кольору малинових шароварів. Дурниці.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2002.08.09 | Гура

          А я Вам раджу більше думати

          Andrij писав(ла):
          >
          > Раджу вам більше читати. Визначення мови як однієї з ознак нації є міжнародне, загальноприйнятне. Скажімо, ось визначення з товкмачного словника Меріам-Вебстера:
          >
          > a people having a common origin, tradition, and language and capable of forming or actually constituting a nation-state b : an ethnic group constituting one element of a larger unit (as a nation )
          >

          Прекрасное определение!
          Так вот, согласно ему:
          1. Нации формируются за нескоглько поколений (нужен новый этнос).
          2. Нужен общий язык (у нас пока два основных языка).
          3. Нужны общие традиции.

          Это все пока в стадии формирования, значит говорить о том, что у нас есть СФОРМИРОВАВШИЙСЯ этнос "украинцы" - преждевременно.

          >
          > >
          > > >Навіть тих, що погано її вивчали в школі. Саме як український прапор є ознака української держави. Під час розколу СССР в Україні люди підтримали саме цей прапор. Ніхто чомусь не переймався "розколом українців за прапорною ознакою". Навіть якшо хтось надав перевагу червоному кольору, саме як це роблять комуністи. Бо український прапор, саме як і мова є за означенням "українські". Протестувати українцям проти свого власного просто нема сенсу. Але є сенс протестувати проти зухвалого порушення українських законів в самому центрі Києва.
          > >
          > > А это - ко второй.
          >
          > Тобто, нахабне порушення законів для вас -- це дрібниці, а всі, хто протестують проти цього -- провокатори? Пробачте, не погоджуюсь.
          >

          Это уже Ваше словоблудие. Я это не говорил, а наоборот, поддержал НеДохтора с его ДЕЛОВЫМ предложением, как НУЖНО решать этот вопрос.

          > Ще раз вам кажу, усі "піклування" про "розкол" на мовній основі -- це велика дурниця, бо функціонування закону про мови ще нікого в Україні не розкололо. Більш того, такі піклування саме й схожі на бажання вигадати проблему на рівному місці. Щось на зразок нав'язати Україні прапор кольору малинових шароварів. Дурниці.

          И не нужно тут ломать комедию, как это Вы всегда делаете.
          То, что Вы кучмист, я давно убедился.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.08.10 | Andrij

           Казати, що нема етносу "українці" можете, але хто ж вам повірить

           Гура писав(ла):
           > Andrij писав(ла):
           > >
           > > Раджу вам більше читати. Визначення мови як однієї з ознак нації є міжнародне, загальноприйнятне. Скажімо, ось визначення з товкмачного словника Меріам-Вебстера:
           > >
           > > a people having a common origin, tradition, and language and capable of forming or actually constituting a nation-state b : an ethnic group constituting one element of a larger unit (as a nation )
           > >
           >
           > Прекрасное определение!
           > Так вот, согласно ему:
           > 1. Нации формируются за нескоглько поколений (нужен новый этнос).

           Я там нічого про "нескоглько поколений" не бачу, але нехай.

           > 2. Нужен общий язык (у нас пока два основных языка).

           Така мова є -- українська. Якщо вам ця мова не до вподоби, зовсім чужа та не піддається вивченню, тоді ви, певне, не українець. Згідно визначенню, звичайно. Але таких в Україні дуже мало.

           > 3. Нужны общие традиции.

           Такі традиції є, й дуже багато. Як правило, означаються словом "українські".

           > Это все пока в стадии формирования, значит говорить о том, что у нас есть СФОРМИРОВАВШИЙСЯ этнос "украинцы" - преждевременно.

           Це може для вас особисто, але в Україні та по всьому світові добре знають про українців.

           > И не нужно тут ломать комедию, как это Вы всегда делаете.
           > То, что Вы кучмист, я давно убедился.

           Комедію тут "ламаю" не я, на щастя.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2002.08.11 | Гура

            С Вами не интересно - Вы слабый оппонент

            Andrij писав(ла):
            > Гура писав(ла):
            > > Andrij писав(ла):
            > > >
            > > > Раджу вам більше читати. Визначення мови як однієї з ознак нації є міжнародне, загальноприйнятне. Скажімо, ось визначення з товкмачного словника Меріам-Вебстера:
            > > >
            > > > a people having a common origin, tradition, and language and capable of forming or actually constituting a nation-state b : an ethnic group constituting one element of a larger unit (as a nation )
            > > >
            > >
            > > Прекрасное определение!
            > > Так вот, согласно ему:
            > > 1. Нации формируются за нескоглько поколений (нужен новый этнос).
            >
            > Я там нічого про "нескоглько поколений" не бачу, але нехай.
            >

            :-)))))))))))

            > > 2. Нужен общий язык (у нас пока два основных языка).
            >
            > Така мова є -- українська. Якщо вам ця мова не до вподоби, зовсім чужа та не піддається вивченню, тоді ви, певне, не українець. Згідно визначенню, звичайно. Але таких в Україні дуже мало.
            >

            Вы наверно не выспались?
            Я употребил слово ОБЩИЙ.

            > > 3. Нужны общие традиции.
            >
            > Такі традиції є, й дуже багато. Як правило, означаються словом "українські".
            >

            Назовите ОБЩИЕ традиции для ВСЕХ (пусть даже для 70-80%) граждан Украины. Только со ссылками на исторические исследования, плз.

            > > Это все пока в стадии формирования, значит говорить о том, что у нас есть СФОРМИРОВАВШИЙСЯ этнос "украинцы" - преждевременно.
            >
            > Це може для вас особисто, але в Україні та по всьому світові добре знають про українців.
            >

            Да что Вы говорите?
            Пока не грохнул Чернобыль, не стали сбивать самолеты и т.п. - почти ничего не знали о такой большой стране в центре Европы!!!

            А вот про традиции ОДНОГО из КОРЕННЫХ этносов государства Украина конечно некоторые знали.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.08.12 | Andrij

             Якщо нецікаво, тоді до побачення. Шукайте сильних опонентів (-)

 • 2002.08.07 | Roller

  Суттевый гандж (-)

 • 2002.08.07 | Євген (не Марчук)

  Як боротись з “Танюхой”

  Якщо навіть один-два десятки “майданівців” проігнорують “Танюху”, то вона цього просто не помітить, бо через неї щодня проходять сотні відвідувачів, причому багато з них – не кияне. Але боротись все ж такі можна.

  1 “СОВЕЦЬКИЙ МЕТОД.
  Треба написати скаргу на ім’я директора чи власника кафе. В скарзі зробити наголос насамперед на грубість та неповагу до клієнтів з боку “жінки-менеджера” (чи як там приблізно називається її посада). Текст скарги привести тут, на Майдані (в цієї гілці). Надіслати скаргу директорові кафе і копію – до Київської міської адміністрації. Якщо це зробить лише пан Уколов, то результату не буде. Якщо ж такі скарги відправлять два-три десятки “майданівців”, то адресати вимушені будуть якось реагувати. Також в скарзі можна написати про незручність користування іншомовним (російськомовним) меню дітям, що вчаться українською (особливо дошколятам, які ще читають по слогам), і які хочуть самі “по-дорослому” зробити замовлення. Підкреслити, що це кафе – в центрі Києва, тому така його політіка завдає великої шкоди іміджу столиці. Ну і так далі.

  2. PR-МЕТОД.
  Почати створювати негативний імідж кафе “Танюха”, та його керівництва. Тут можна запропонувати цілий комплекс акцій.

  = використовуючі всі можливі ЗМІ, до яких маєте якесь відношення, писати про: духовну отруту, неповагу до клієнтів, низькі розумові здібності персоналу (а як ще назвати ситуацію, коли ви говорите українською, а менеджер вас не розуміє) тощо. Це й статті журналістів, і листи читачів до всіх київських газет.

  = З групою друзів (20-30 чоловік) провести пікетування кафе (а краще – кілька пікетувань) з плакатами типу: “Кафе Катюха – мовна шлюха”; “Якщо менеджер за 10 років не вивчив українську, то це не менеджер, а тупиця”, “Не знущайтесь з наших дітей”, “Не дамо нас отруїти” тощо. До речі, щоб не звінуватили у несанкціонованому мітінгу, треба не стояти на місці, а ходити з плакатами поряд з кафе.

  = Якщо вдасться отримати фінансову допомогу на “операцію” від конкурентів “Катюхи”, то можна надрукувати анті-рекламки, які роздавати всім, хто входить до цього підземного торгівельного комплексу.

  = “Майданівці”-юристи можуть допомогти скласти судові позиви до кафе “Катюха” за порушення закону про мову; образу на національному ґрунті тощо. Підключити товариство захисту прав споживачів та тому подібні організації.

  Я думаю, що серед “майданівців” є фахівці з PR, які можуть розвинути далі оці думки. На мій погляд, треба не розпилятись на різні прояви русифікації, а зконцентрувати зусилля саме на цьому одному кафе. Бо коли вдасться “гучно” перемогти одне таке кафе – це вже буде прецедент. Це слугуватиме наочним прикладом для всіх інших торгівельних точок України.

  А на закінчення прошу ще раз уважно перечитати такі цікаві постінги:
  http://maidan.org.ua/n/free/1028661776
  http://maidan.org.ua/n/free/1028678186
  http://maidan.org.ua/n/free/1028669568
  http://maidan.org.ua/n/free/1028672811
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.08.07 | Євген (не Марчук)

   Поправка

   Звичайно, кафе не “Катюха”, а “Танюха”. Але якщо в цілому, то всі ці “Танюхи”, “Катюхи”, “Надюхи” та інші “...юхи” – отруйні ягідки з одного куща.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.08.07 | Тоня

    Re: Поправка/Танюха-Катюха-Валюха-Надюха-Любаха-Варюха-Олюха

    Друзі!
    Зверніть увагу на сам варіант імені звертання до дівчинки. Навіть якщо вони змінять мову меню чи почнуть до Вас звертатись українською, назва кафе все ж буде нести свою тиху підривну роботу до свідомості дітей. Спробуйте назвати свою дружину, кохану, матір ось таким чином, як я дала в підтемі. І вони нормально невдоволено відреагують на таке звертання.

    Господарі, котрі вибрали "Танюха", а не "Танюшка" без сумніву з блатних, які строять з себе великих європейців з претензією на високі стандарти.
    Я собі уявляю її очі, якщо хитро запитати ту дівчину-менеджера "Дєвушка, а дєвушка, а как Вас звать?", а потім звернутись до неї, наприклад, якщо вона Наталка, або Наташа, або Наталья Сєргєєвна, Натаха Сєргєвна, і так до всіх дівчат-працівниць, щоб вони на своїй власній шкурі відчули "лагідність" такої форми дівочого імені.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.07 | Рюген

     А також Солоха та Явдоха, дурепо!

     Не кажучи вже про Кайдашиху, Гаврилиху тощо.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.07 | Тоня

      Недурепу Рюгену від дурепи про словотворення

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.07 | Тоня

       Недурепу Рюгену/Вибачте, злетіло пусте повідомлення(-)

     • 2002.08.07 | Тоня

      Недурепу Рюгену від дурепи про словотворення

      По-перше, Солоха та Явдоха в українській мові це основні імена, від яких можуть бути утворені похідні імена також з різними відтінками, наприклад, Явдошка, Солошка. Якщо говорити про сварливу форму, то теоретично можна було б Явдощиха, Солощиха, але вони не поширені.

      Рюген писав(ла):
      > Не кажучи вже про Кайдашиху, Гаврилиху тощо.

      По-друге. Звертання Кайдашиха та Гаврилиха з суфіксами -ха в українській мові не надають панібратського чи то блатного забарвлення, це, скоріше, жінки владущі та сварливі.

      Далі. В російській мові суфікс -ха, доданий до основного імені однозначно надає імені панібратський, безцеремонний, фамільярний характер. Те, що Вам особисто і таким як Ви, таке звертання до дитини чи до дівчини до смаку, зовсім не означає, що воно до смаку іншим, особливо тим, хто тямиться на красі українського мовлення.

      В Українській мові також є подібний суфікс -ка, правда, він не несе блатного у підсвідоме сприйняття імені, наприклад, Нюрка, Ганька, Валька, Танька - це про таких собі пришелепкуватих дівчат.

      Що ж, кожен народ не убезпечений від покручів та шерепів. Але питання в тому, чи маємо ми їх помножувати? Навіть якщо у них будуть гарні причоски.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.07 | Рюген

       Не зтраждайте марно, дівчино, вони у Вас усі порожні (-)

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.07 | Shooter

        к-п-т-ф-х, Рюґене, к-п-т-ф-х...

        Цікаво, чи вживання кличної форми для москалюги є образою?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.07 | Рюген

         Є-є, Жудєре!(-)

       • 2002.08.08 | Тоня

        Re: Не зтраждайте марно, Рюгене, Ви мене явно переоцінили(-)

      • 2002.08.07 | Пані

       Мінус Гаврилиха та Кайдашиха

       Ці два прізвиська з іншого ряду. Це словотвір від імені або прізвіща чоловіка. Сподіваюся, що ви як лінгвіст, різницю відчуваєте?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.07 | Рюген

        Плюс-минус корень квадрат...

        Я не лингвист, а инженер.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.08 | Тоня

        Re: Мінус Гаврилиха та Кайдашиха/Згодна, але...

        Так, це саме так, Ви абсолютно праві, але все ж я більше робила наголос на емоційності, яка додається певними суфіксами тощо при словотворенні і звичайно у варіянті Кайдашева дружина/дівчина вже не було б того додаткового негативного ефекту, як при звертанні Кайдашиха. А так звичайно, що ці звертання похідні від чоловічих імен.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.12 | Пані

         На тому форумі я промовчала про інше, а тут не буду

         Оскількі це мовний форум, то я прискіпаюся більше.

         Солоха та Явдоха це абсолютно коректний приклад з того ж ряду, що й Танюха. Це форми жіночих імен Соломія та Євдокія.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2002.08.29 | Тоня

          Re: На тому форумі я промовчала про інше/Чому?


          Пані писав(ла):
          > Оскількі це мовний форум, то я прискіпаюся більше.
          >
          > Солоха та Явдоха це абсолютно коректний приклад з того ж ряду, що й Танюха. Це форми жіночих імен Соломія та Євдокія.
          ***
          Вибачте, Пані, була відсутня, але Ваше зауваження заслуговує на відповідь, навіть з припізненням.
          Дуже цікаво. Я дійсно цього не знала, що це похідні від Соломія та Євдокія. Це з тих варіянтів для мене, коли я, наприклад, назвавши сина іменем "Олесь" не можу зрозуміти, чому його вважають похідним від Олександр, хоча при виписці свідоцва про народження мені показали довідник, де є окремо, вже як не похідні, Олесь, Лесь, при цьому в дужках зазначено, що вони від Олександр, і я мала дати розписку, що саме таке ім'я ,як то Олесь, добровільно обрала для дитини, було досить кумедно, мені прошепотіли, що це націоналістичне ім'я, і вони не хочуть за це нести відповідальності в майбутньому. Цікаво, якби я хотіла назвати саме Солохою дівчинку, то чи є у тому довіднику, що це від Соломія. З коректністю щодо ряду по відношенню Солохи до Танюхи і подібних з точки зору емоційності та персональних характеристик все ж не погоджуюсь, вони (ті, хто за іменами) навіть об'ємністю форм :) відрізняються.

          А чому Ви промовчали про інше? Я не вразлива до власних помилок, якщо Ви мали на увазі саме якісь мої огріхи в дискусії. До речі, саме після одного Вашого зауваження я поглянула на деякі речі по-іншому, стався сторонній ефект. Як не подякувати. :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.03 | Пані

           Чому - за визначенням.

           Не хотіла заглиблюватися у суто мовне питання на форумі, де це оффтопік.


           Тоня писав(ла):


           > Дуже цікаво. Я дійсно цього не знала, що це похідні від Соломія та Євдокія. Це з тих варіянтів для мене, коли я, наприклад, назвавши сина іменем "Олесь" не можу зрозуміти, чому його вважають похідним від Олександр, хоча при виписці свідоцва про народження мені показали довідник, де є окремо, вже як не похідні, Олесь, Лесь, при цьому в дужках зазначено, що вони від Олександр, і я мала дати розписку, що саме таке ім'я ,як то Олесь, добровільно обрала для дитини, було досить кумедно, мені прошепотіли, що це націоналістичне ім'я, і вони не хочуть за це нести відповідальності в майбутньому. Цікаво, якби я хотіла назвати саме Солохою дівчинку, то чи є у тому довіднику, що це від Соломія.

           Ці роздуми мали б сенс, якщо б ви знайшли хоч одну людину записану в свідоцтві про народження як Солоха чи Явдоха. На відміну від Леся чи Олеся (Лесі чи Олесі), яких повно.

           > З коректністю щодо ряду по відношенню Солохи до Танюхи і подібних з точки зору емоційності та персональних характеристик все ж не погоджуюсь, вони (ті, хто за іменами) навіть об'ємністю форм :) відрізняються.

           Не зрозуміла, про що ви?

           > А чому Ви промовчали про інше? Я не вразлива до власних помилок, якщо Ви мали на увазі саме якісь мої огріхи в дискусії. До речі, саме після одного Вашого зауваження я поглянула на деякі речі по-іншому, стався сторонній ефект. Як не подякувати. :)

           Цікаво, якого саме?
      • 2002.08.07 | Аля

       Re: Тоне

       Уважаемая Тоня!
       Судя по Вашему ответу г-ну Рюгену, Вам, вероятно, не чуждо изучение украинской филологии.
       Основная причина, заставляющая лично меня писать по-русски на Форуме, - нежелание допустить русизмы в украинском языке, который в его чистом (несуржиковом) виде мне не только нравится, но искренне мною уважаем.
       Я читаю Ваш постинг и нахожу:
       > я сповідую ідеологію нашизму, я типічна нашистка.
       Может, ныне язык изменился, но прежде "типічна" считалось русизмом. Аналогичные пассажи нахожу у Пчел и прочих рьяных "украинистов". Вот Уколов действительно по-украински грамотно пишет (впрочем, как мне показалось по некоему его замечанию в другой ветке, он и по-русски отменно общается).
       Тоня, вместо "наездов" на "Танюху" IMXO и Вам, и Пчелам лучше засесть за учебники и овладеть родным языком на уколовском уровне...
       В мире так много интересного и важного. А здесь уже два дня все "Танюха", которая отчего-то у Тони вызывает непристойные ассоциации... "Что говорить, когда нечего говорить"?
       Создается впечатление, что Вас преднамеренно пытаются увести от обсуждения серьезных вопросов, искусственно разжигая языковую вражду.
       С уважением,
       Аля.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.07 | Мертві Бджоли Загудуть

        Алі: Відповідь ім. В. Цибулька, без коментарів

        Шановна Алю,

        Ви писали:
        "...Пчелам лучше засесть за учебники и овладеть родным языком на уколовском уровне..."

        Послухалися хутко Вашої поради та мерщій засіли за підручники. Найпершим попався під руку ось такий: Володимир Цибулько, "МАЙН КАЙФ, Книга для народу", Львів, Кальварія, 2000.

        Поки встигли прочитати тіко перву страниццю:

        НЄТЛЄНКА

        Все - херня казали тато -
        от тільки бжчоли вещ,
        та як подумати,
        то і бжчоли - хєрня
       • 2002.08.08 | Shooter

        Щось в тому є

        Аля писав(ла):
        > Создается впечатление, что Вас преднамеренно пытаются увести от обсуждения серьезных вопросов, искусственно разжигая языковую вражду.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.08.08 | Мертві Бджоли Загудуть

         Що таке серйозні питання для Вас? Давайте їх обговорювати! (-)

       • 2002.08.08 | Тоня

        Re: Тоне/Але

        Дякую, Алю, за виправлення і побажання. Дійсно, суржик - це хвороба майже всіх українців, тому що роки русифікації вплинули і на підсвідомому рівні на мовлення й письмо мого народу, а особливо коли воно спонтанне, ненагране, емоційне. Я не боюсь помилятись, стараюсь виправляти свою мову, лікувати її, зболену суржиком і завжди нормально реагую на зауваження, помилки, словом, "очєпятки". Бо мова може вилікуватись лише, коли вона живе в мовленні. Аля писав(ла):

        > Судя по Вашему ответу г-ну Рюгену, Вам, вероятно, не чуждо изучение украинской филологии.
        Я не є філологом української мови, я по іноземним мовам, я з області комп'ютерної лінгвістики, за україномовні технології я взялась за власним бажанням, а тому багато речей підучую повсякденно.
        > > я сповідую ідеологію нашизму, я типічна нашистка... Может, ныне язык изменился, но прежде "типічна" считалось русизмом.
        Так, це помилка, має бути типова. Отже, виправляю: я - типова нашистка.
        >> Аналогичные пассажи нахожу у Пчел и прочих рьяных "украинистов". Вот Уколов действительно по-украински грамотно пишет (впрочем, как мне показалось по некоему его замечанию в другой ветке, он и по-русски отменно общается).
        Щира моя повага до п.Уколова.
        > Тоня, вместо "наездов" на "Танюху" IMXO и Вам, и Пчелам лучше засесть за учебники и овладеть родным языком на уколовском уровне...
        Дякую за пораду, я роблю це кожного дня і дуже старанно, тепер буду ще старанніше.
        > В мире так много интересного и важного. А здесь уже два дня все "Танюха", которая отчего-то у Тони вызывает непристойные ассоциации... "Что говорить, когда нечего говорить"?
        Розмовляти - справа добровільна, ось і Ви мої повідомлення дуже уважно перечитали, адже я Вас не примушувала, чи не так? Чи Вам більше немає що робити?:)Адже у світі так багото всього цікавого.

        > Создается впечатление, что Вас преднамеренно пытаются увести от обсуждения серьезных вопросов, искусственно разжигая языковую вражду.
        Це у Вас просто, Алічка, створюється неправильне враження. Ми цій ворожнечі вирішили покласти кінець, раз і назавжди. І так буде.:)

        Щиро, Тоня
      • 2002.08.08 | Конструктор

       Тетянка? (Re: Недурепу Рюгену...)

       Тоня писав(ла):
       > В Українській мові також є подібний суфікс -ка, правда, він не несе блатного у підсвідоме сприйняття імені, наприклад, Нюрка, Ганька, Валька, Танька - це про таких собі пришелепкуватих дівчат.

       А як Вам варіант "Тетянка" з тим самим суфіксом?
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2002.08.08 | Тоня

        Re: Тетянка? (Re: Недурепу Рюгену...)/Так і про вибір також

        Так, Ви праві, є багатозначні суфікси, але мова була про конкретні приклади, де суфікс, власне, -к-, бо -а закінчення, утворює Танька, Катька (і тут же Катеринка), які десь з натяжкою можна прирівняти до Катюха та Танюха, я ж не збираюсь всі суфікси зараз оцінювати, тому що це не по темі. Є конкретна назва "Танюха", я про неї свою думку і подала. Вліз інженер Рюген, я йому пояснила. Якби до мене звернулись "Тонюха", то для мене це було б одразу певним сигналом про цю людину.

        Саме такими дослідженнями займаються психолінгвісти при створенні психолінгвістичних систем, вони вивчають також емоційне наповнення суфіксів і як певні звуки вносять в них ті чи інші відтінки.

        Власне, що стосується мене, то я б у кафе з назвою "Танюха" зайшла б лише один раз, заради цікавості. Бо мені воно й без меню все одразу сказало. Але перед тим, як в нього зайти, я б попросила прочитати мого сина цю назву і сказала б йому:"Синку, якщо дівчинка при знайомстві з тобою так себе назве, - Прівєт, мене звать Танюха- , то, синку, минай її, бо то майбутня посмітюха."

        Я б навіть не протестувала, що меню одномовне, що менеджер російськомовна, все починається з імені, назви кафе. Заставити змінити назву, яку уподобали власники, то невдячна справа, ім'я варте своїх власників, а власники свого імені. Я перестала приймати половинчаті рішення, для них час скінчився. Просто, я туди не піду. Друзі мої туди не підуть. І то є моя позиція. То наша позиція. Але я докладу всих зусиль, щоб про таку позицію знало більше людей і чому вона саме така.

        І тоді справа постане про вибір, а вибір кожен робить самостійно. Насильно українцем не станеш, насильно українця не виплекати. Українець сам собі дорогу пробиває, він сам має віднайти сили для відродження, а Танюха й Катюха йому не пара.
 • 2002.08.07 | vujko

  Танюха - це дiагноз

  наркоманii у особи жiночоi статi. Або емоцiйна констатацiя процесу вживання кокаiну окремо взятою персоною. Без примiтки-попередження щодо використання мови
  одноi з нац. меншин, наприклад: "Танюха (росiйською)", мусить трактуватися як пропаганда наркотикiв.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.08.07 | Пані

   Цікаво, чи знає про це хтось крім вас та мене?

   Бо в мене саме цей зміст згадався одразу по прочитанні допису Уколова.
   Це досить старий сленговий термін, я навіть не певна, що він зараз широко вживається.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.08.08 | Роман ShaRP

    Ніколи такого не чув.

    Нащо так принижувати форму популярного імені?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.09 | Mary

     То певно так люб'я - як і маріхуана :-))) (-)

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.11 | Роман ShaRP

      Re: Гм.

      "Бандерівка" з якою я зустрічався у Хмельницькому казала "він Антон", коли хотіла обізвати когось придурком.

      Мої подруги з полтави самогон одної бабки називали "Андрюша".


      Можна -- але навіщо?
    • 2002.08.12 | Пані

     Це не єдине таке "приниження".

     Те, що ви не чули про "танюху" мене не дивує з огляду на вік. Це жаргон ще з часів ГУЛАГу.

     Алеж навряд чи ви не чули про принизливе значення форми чоловічого імені "Петро" - "петюнчік"?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.13 | Роман ShaRP

      Re: Знаю, сам навів трохи вище пару таких

      Але можна, я не буду ними користуватися?
 • 2002.08.07 | Микола

  Давайте розберемо проблему

  Питання стоїть:
  чи може на Майдані знаходитися російське(китайське) кафе(опустимо значення назви Танюха),яке регулярно сплачує податки і не порушує санітарні норми.
  Чим воно заважає національній свідомості п.Уколова і Бджолам?
  Уколов хоче щоб в Україні були тільки українські кафе і все?Я повністю підтримую,що меню повинне бути двомовним,і обслуговуючий персонал повинен розуміти українську,але боротися з кафе і вбачати в цьому великий зміст для збереження української свідомості і культури я б не став.
  Я ніколи не чув,щоб мене англійці заставляли розмовляти на їхній мові.Працюєш,платиш податки,далі нікого не цікавить!!!Українська мова має бути обов`язковою тільки в державних установах і в веденні документаціі та на наклейках і вивісках.А далі кожен повинен мати право вибирати ту мову в особистому спілкуванні,яка йому є найбільш довподоби.Не хоче п.Уколов розмовляти російською-його право.Але і заставляти всіх хто живе в Україні вживати тільки українську,на мій погляд, являється безглуздим.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.08.07 | юрко

   Re: Давайте розберемо проблему

   порівняння з Австрією є невірне. Німецькій мові в Австрії, як і німецькій мові взагалі, нічого не загрожує. Як довго австріяки чи німці будуть мати приріст населення, так довго вони будуть розмовляти по-німецьки. Чи можете те ж сказати про українську в центральних та східних регіонах України? Може маєте статистику про зменшення (чи збільшення?) вживання української в XX столітті в Україні?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.08.07 | Микола

    читайте уважніше мій постинг(-)

  • 2002.08.07 | Мертві Бджоли Загудуть

   Рідна мова - це не безглуздя, а тільки перший крок

   Шановний Миколо,

   Ви писали:
   "Я ніколи не чув,щоб мене англійці заставляли розмовляти на їхній мові.Працюєш,платиш податки,далі нікого не цікавить!!!"

   Про Англію мова не йде. У них свої проблеми. А от якщо б Ви народилися й жили коли-небудь в Україні чи на теренах СРСР ви б почули як москалі ЗАСТАВЛЯЛИ РОЗМОВЛЯТИ НА ЇХНІЙ МОВІ, а українську мову забороняли, а співаків, поетів і письмеників - фізично знищували. І про податки мови не було.

   "Але і заставляти всіх хто живе в Україні вживати тільки українську,на мій погляд, являється безглуздим."

   Заставляти ми не вдасться, але домагатися того, щоб в Україні українська мова вживалася б на рівні польської - у Польщі, чи російської - в Росії, чи, навіть, англійської у Вашій Англії - будемо!
   І, безперечно, для декого це буде здаватися безглуздям. Серед українців, нажаль, таких було чимало, є і буде...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.08.07 | Микола

    Re: Рідна мова - це не безглуздя, а тільки перший крок

    Мертві Бджоли Загудуть писав(ла):
    > Шановний Миколо,
    >
    > Ви писали:
    > "Я ніколи не чув,щоб мене англійці заставляли розмовляти на їхній мові.Працюєш,платиш податки,далі нікого не цікавить!!!"
    >
    > Про Англію мова не йде. У них свої проблеми. А от якщо б Ви народилися й жили коли-небудь в Україні чи на теренах СРСР ви б почули як москалі ЗАСТАВЛЯЛИ РОЗМОВЛЯТИ НА ЇХНІЙ МОВІ, а українську мову забороняли, а співаків, поетів і письмеників - фізично знищували. І про податки мови не було.


    @@@чув і знаю,бо народився там.Але не треба вподоблятися тим же москалям і проводити таку ж саму політику як і вони.Вважаю,що насильне вивчення української мови нікому не піде на користь.Хай не знають.Нічого страшного.Треба концентрувати ваші зусилля на новому поколінні,а не на тих,хто вже ніколи не зрозуміє велич і красу української мови.


    > "Але і заставляти всіх хто живе в Україні вживати тільки українську,на мій погляд, являється безглуздим."
    >
    > Заставляти ми не вдасться, але домагатися того, щоб в Україні українська мова вживалася б на рівні польської - у Польщі, чи російської - в Росії, чи, навіть, англійської у Вашій Англії - будемо!

    @@@@Повністю згоден!!!!!Але не в кафе .

    > І, безперечно, для декого це буде здаватися безглуздям. Серед українців, нажаль, таких було чимало, є і буде...


    @@@@читайте уважніше!!!!!Я писав:ТІЛЬКИ українською.Всі мови мають мати можливість розвиватися в Україні за бажанням тих,хто там мешкає.Державну ж мову повинні розуміти всі-це я повністю підтримую!!!також повинен бути для всіх чиновників і не тільки дкя них введений обов`язковий екзамен з державної мови.І хто його не пройшов,н може займати посади в недержавних структурах і використовувати там любу мову,хоть хінді!!!Лиш би платив податки вчасно і повністю.
   • 2002.08.07 | Рюген

    Перший крок зробили - і загули,

    тобто поточилися.
  • 2002.08.07 | franko

   JA GREBU!!!!

   > Уколов хоче щоб в Укра?н? були т?льки укра?нськ? кафе

   Pokazhit' meni ukrajinske kafe!!!!! Bez moskal'skoji popsy, bez pomylok, z ukrajinomovnymy oficiantkamy! V Kyjevi! Xoch odne! Orkim NN!!!

   Mozhe ja nekompetentnyj, bo ne kyjanyn. ALE SHCHOS MENI PIDKAZUJE, shcho z tym tam DUZHE VAZHKO!!!!

   >:-(
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.08.07 | НеДохтор

    Re: JA GREBU!!!!

    franko писав:

    > Pokazhit' meni ukrajinske kafe!!!!! Bez moskal'skoji popsy, bez pomylok, z ukrajinomovnymy oficiantkamy! V Kyjevi! Xoch odne! Orkim NN!!!
    >    Під Ваше визначення майже мовністю підпадає мережа McDonald`s в Києві.


    P.S.
    Тільки закликаю не починати офтопік тут на Форумі на тему McDonald`s.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.08.07 | Пані

     В Харкові теж.

     В Харкові є крім МакДональдсу ще мережа "Смачна Їжа" з грамотними меню та етикетками українською, відповідним до назви асортиментом та антуражем. А також пару дорогих і модних зараз ресторанів виключно з українською назвою (напр. Місто), меню та приколами типу україномовного офіціанта негра в шароварах і українського співочого хору по вечорам (Слобода).

     Українська мова в системі харчування Харкова відчуває себе непогано. ІНМО.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2002.08.07 | franko

      Tishusja, shcho spravy pogano, a ne DUZHE pogano :-) (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.07 | НеДохтор

       А коли транслітом будете користуватися, то буде ще краще :-) (-)

     • 2002.08.07 | юрко

      Re: В Харкові теж.

      з того можна зробити висновок, що питання вжитку мови є питання престижу. В сенсі - нічим не гірша, від інших мов і перестає асоціюватися з темністю українських селян совковського періоду. Отже, саме асоціація є болючим питанням, а не етнічна конфронтація. Люди, які встидалися говорити по-українськи, просто боялися бути зарахованими до нижчого класу. Коли така асоціація щезає, то й самооцінка перестає страждати. Але така асоціація сама по собі не щезне. Приклад ресторану є приклад легкого переходу - адже завданням є відтворити унікальні атрибути, що їх намагаються надати ресторанові. Те ж є і в Канаді, де в т.зв. "італійських" чи "грецьких" ресторанах, де назви страв у меню часто пишуть відповідною мовою, з поясненням по-англійськи. Клієнт чується тупим, якщо не знає, як вимовити назву страви і намагається запам'ятати назву на майбутнє, особливо, коли ресторан високого класу. Цікаво, чи таке почуття тупості не стане причиною більше вживати українську мову і не тому, що хтось вимагає вживати, а з почуття приналежності до чогось престижного.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.08.07 | Пані

       Можна

       зробити саме таку асоціацію, про яку ви кажете. Я це використовую вже багато років і воно працює.

       юрко писав(ла):
       > з того можна зробити висновок, що питання вжитку мови є питання престижу. В сенсі - нічим не гірша, від інших мов і перестає асоціюватися з темністю українських селян совковського періоду. Отже, саме асоціація є болючим питанням, а не етнічна конфронтація. Люди, які встидалися говорити по-українськи, просто боялися бути зарахованими до нижчого класу.

       Так, це вичерпний опис мовної проблеми принаймні в Харкові.

       > Коли така асоціація щезає, то й самооцінка перестає страждати.

       Або коли "клас" перестає вважатися "нижчим".

       > Але така асоціація сама по собі не щезне. Приклад ресторану є приклад легкого переходу - адже завданням є відтворити унікальні атрибути, що їх намагаються надати ресторанові. Те ж є і в Канаді, де в т.зв. "італійських" чи "грецьких" ресторанах, де назви страв у меню часто пишуть відповідною мовою, з поясненням по-англійськи. Клієнт чується тупим, якщо не знає, як вимовити назву страви і намагається запам'ятати назву на майбутнє, особливо, коли ресторан високого класу. Цікаво, чи таке почуття тупості не стане причиною більше вживати українську мову і не тому, що хтось вимагає вживати, а з почуття приналежності до чогось престижного.

       Додайте до ресторанів ще етикетки харчових продуктів. Це ДУЖЕ допомагає.
  • 2002.08.07 | Уколов

   Суттєва поправка і пропозиція.

   Пан Микола перевершив мої найбільш сміливі мрії приписуючи мені бажання негайно і усіх перевести виключно на українську мову сплкування. Однак я не більшовик і такий підхід мені не властивий.
   Але ж як виявилось із допису ми з паном Миколою таки однодумці, бо мене обурює не те, що вони мене вітають "Здравствуйте" замість "Доброго дня", а те, що після прямого і недвозначного прохання перейти на українську з дитиною, яка через свій вік ще не може знати російської, в кафе Танюха продовжують говорити російською. Мене також невимовно дивує порушення моїх прав власником кафе, який надрукував меню лише на одній російській мові. Я вважаю, що меню має бути як мінімум двомовним.
   Наступне. Я думаю, що власник кафе зі Сходу і напевне ще не замислювався серйозно, що такий підхід може ображати тих, хто платить йому свої гроші. Я готовий надрукувати усю нашу дискусію і занести її до "Танюхи". І лише якщо після цього права украномовних покупців і далі будутть зневажені, я буду вдаватись до інших форм протесту. Що будуть робити симпатичні і енергійні бджоли - то їхня справа.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2002.08.07 | cactus

    все правильно!

    якщо влада не бажає обстоювати наші права, ми повинні це робити самі.
   • 2002.08.07 | Микола

    Зробіть це,п.Уколов,і опишіть нам їх реакцію(-)

 • 2002.08.08 | Пані

  Пропозиція. В МОВУ це все. (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.08.08 | Shooter

   За!!!! (-)

  • 2002.08.08 | Мертві Бджоли Загудуть

   Слушна пропозиція! В МОВУ це все. Окрім "Танюхи" (-)

  • 2002.08.08 | НеДохтор

   Або ... (Re: Пропозиція. В МОВУ це все)

   Підтримую!

   Або хай пан Уколов, як родоначальник теми, зробить коротенький підсумок окремою темою, а цю зафлеймовану гілку - в Архів.
 • 2002.08.30 | Step

  Re: На майдані Незалежності триває русифікація наших дітей.

  Gospodin Ukolov,
  pomimo vashih detej v stranje jestj i drugije deti. I ih roditeli hotjat chto-by ih deti razgovarivali ne na tom jazykje na kotorom vam nuzhno, a na tom, kotoryj im prijatnjeje.
  Dostanitje vy kogda nibudj russkodumajushih svoimi poprjokami. Budut oni u vas v vashem rodnom gorodje pristavatj k molodenjkim oficiantkam na jazykovoj pochvje.
  U takoje otnoshenije - drakon... nu togda ne obizhajtesj, chto ne budut vas drakoshi ljubitj.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.09.04 | Incline

   Re: На майдані Незалежності триває русифікація наших дітей.

   Mr Step, you need to read Mr Ukolov's message more carefully. He is conveying to us some important present-day problems in Ukraine. With proper substantiation. You, on the other hand, present yourself as an ignorant, hatred-marred individual with strongly ukrainophobe views. Perhaps you need some professional help, or are you already receiving it?

   Sincerely.
 • 2002.09.01 | Філ

  Пікетувати треба міськраду

  з вимогою змушувати приватних підприємців вживати державну мову. Після 1-го ж штрафу "Тетянка" перейде на українську.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.09.01 | Step

   Re: Пікетувати треба міськраду

   File,
   jakshjo je partija X, shjo davytyme na inshi znachni suspiljni prosharky, a rosijsjkomovni ukrainci je znachnym prosharkom naselenja, to cherez dejakyj chas ci prosharky usvidomljatj neobhidnistj ob"jednanja iz metoju protydii partii X. Tak postane partija Y. Ne bulo dosy partii Y bo ne bulo krytychnoho tysku na rosijsjkomovni prosharky, ale ce ne znacytj, shjo mozhno leva dratuvaty, koly vin spytj.
   Jakshjo vy chytaly pro Huliverovi pryhodu v Liliputii, to mabutj pom"jatajete jak tak liliputy piketuvaly odyn odnoho z nahody jedyno virnoho rozbyvanja jajecj.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua