МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

affinity group

02/12/2003 | DevRand
Ось в цьому тексті з бібіліотеки Мадану
http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_lib&key=1041118460

Судячи з всього саме "affinity group" - термін з сучасного лексикону рухів спротиву - було перекладено як "родинні групи". На мою думку, не зовсім вдалий переклад, і йдеться скоріше про "групи однаковості" (звісно, членами групи можуть бути не лише родичі, і необов"язково родичі). Може хтось запропонує кращий відповідник?

Додаю більш детальне визначення, що таке "affinity group"

1. Родинні групи(affinity group) (РГ) – основна структура, котра планує і приймає рішення для різного роду акцій, включаючи підготовку ненасильницьких дій і їхнє здійснення. Кожна РГ забезпечує свої власні фізичні потреби і приймає всі основні рішення щодо своїх дій, використовуючи процес консенсусу. Представники (далі називані «ланкові») кожної РГ зустрічаються на раді «ланкових» для спілкування, координації і/чи вироблення спільних рішень, а потім приносять цю скоординовану інформацію чи пропозиції назад у свої групи для остаточного обговорення і схвалення.
РГ також слугують джерелом підтримки своїх членів і зміцнюють їхнє почуття солідарності. Вони забезпечують альтернативу почуттю ізольованості і відособленості від руху, що виникає в особистостей, що працюють поодинці. Утягуючи всіх учасників у загальне коло знайомства, структура РГ у такий спосіб знижує імовірність проникнення спостерігачів і провокаторів.
У РГ звичайно входять від п’яти до двадцяти чоловік, яких звело разом відвідування семінарів по ненасильству чи зв'язують узи дружби, сусідства, спільної роботи. Крім того, РГ можуть зосереджуватися на таких специфічних проблемах чи інтересах, як батьківські почуття, приналежність до однієї церкви, або участь в інших акціях.
РГ може організовуватися тільки на час якої-небудь акції, або продовжувати функціонувати як діюча група.

або

2. "група однаковості"(affinity group) це самодостатня(у всіх відношеннях, в т.ч. в питаннях фінансів та прийняття рішень), мала, автономна команда людей які поділяють визначені принципи, цілі, інтереси, плани або щось інше однакове що дозволяє їм ефективно працювати разом.

Відповіді

  • 2003.02.12 | Адвокат ...

    Re: affinity group


    Судячи з викладеного Вами, тих людей можна назвати "спільниками", або "ґрупою спільности", чи "мікро- спільнотою". Як я ся не помиляю, є такий термін у психольоґії: "рехверентне коло". Те, що змалювали Ви, у рамцях тих термінів буде "середнім рехверентним колом", або "малим рехверентним колом", коли "малого рехверентного кола", як такого, людина не має.
    А ще описаний Вами принцип побудови "малої ґрупи" нагадав мені про лицарів Круглого столу та короля Артура. Теж, ( ІМНО ),-- не погано! :):
  • 2003.02.13 | Mary

    affinity - спорідненість? (-)

  • 2003.02.13 | Михайло Свистович

    Re: споріднені групи (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".