МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як радіо "Люкс" через мову втратило рекламний бюджет

08/05/2003 | Мінор
Всі пам"ятають ту абсурдну аргументацію, яку вигадала директор київського радіо "Люкс", щоб пояснити власнику у Львові чому вона погано працює: погані рекламні збори директриса пояснила... україномовністю ді-джеїів свого радіо. Доречі, директриса галичанка. Доречі, колишньому директору українська мова не заважала і станція трималася на 6-7 місці серед 18 радіостанцій Києва. Але власник у Львові повірив. І задешево продав свою частоту у Києві донецьким, які, мабуть, радісно потерли руки :-) і не звільнили покладистої україномовної директриси.
Але от незадача - після переходу "Люкс" у Києві на російську станція скотилася на 15 місце рейтингу і має ледь 70 тисю слухачів у місті, де живе 2,65 млн осіб. Звісно ж, тепер "Люкс" втратив колорит і став однією з 25 станцій Києва. Але репертуар "Нашого радіо" є цікавішим для молоді, на "Гала" цікаві автопрограми, "Шансон" вмикають ті, хто любить "блатняк", "Рокс" і "Континент" - хто цікавиться політикою, а "Люкс" так і знайшов себе.

На днях телефонує рекламний менеджер "Люкс" до маркетолога однієї відомої ТМ і російською пропонує розмістити у них рекламу. У відповідь чемно цікавляться, а що на "Люксі" вже не говорять українською не тільки в ефірі, а навіть в офісі :-)

Привіт директрисі - хай "Люксу" тепер платять донецькі, якщо їм треба утримувати радіостанцію у збиток. Причина не в націоналізмі маркетолога - просто у "Люкс" тепер немає великої аудиторії, а та мала, що є, досить невизначена, щоб показник TRP був прийнятним. Хай продовжують у тому ж дусі...

Відповіді

 • 2003.08.05 | Анатолій

  Я першим їм сказав про це!

  Як тільки Радіо-Люкс став російськомовним, я відразу зателефонував до Львова та у Київську редакцію і сказав наступне - Панове, краще бути першим україномовним, ніж останнім росмовним і Ви тільки но втратили одного слухача, тобто мене. Львів"яни зустріли це з роздратуванням, бо їм це не подобалося, а киянам на той час було пофігу. Так от, я сьогодні точно знаю, що Радіо-Люкс є одною з останніх у Києві.
  Тобто, донецьким Ви, панове Люксівці, до самісінької дупи, а от з розумом у Вас, вибачайте , той.
  А отже, залишайтеся останніми.
  Анатолій
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.08.05 | Мінор

   Одночасно з Вами, Анатолію, їх попереджали сотні людей -

   слухачі, рекламодавці, друзі...
   Рекламодавцям відповідали так - дайте гроші на рекламу, підтримайте радіо. Але рекламні бюджети формуються на початку року. Свого часу "Люкс" позбувся двох суперфахівців зі свого рекламного відділу: один тепер працює в "Інішіейтів Мідіа", провідному мережевому рекламному агентстві в Україні, інший - очолює рекламу радіо "Шансон" 106 FM, яке буквально купається в рекламі.
   В результаті невдалої кадрової політики винною виявилась українська мова. Гірко. Я і багато моїх друзів, раніше тільки ту станцію здебільшого і слухали.
   Зрештою то була комплексна криза - застарілі саунд-треки, невдалі ді-джеї, які добрі для Львова і не дуже для Києва (і мова тут ні до чого). А, взагалі, мені здається, що "Люкс" продавати дуже "допомагали". Донецьким потрібна була саме така станція, популярна серед україномовних, з довірою до новин. Інша справа - чи потрібна їм така станція, якою вона стала тепер? Хай думають, що потрібна, бо нам вона вже ні до чого :-(
   Між іншим, абсолютно убоге за репертуаром і новинами, але повністю україномовне радіо "Промінь" посідає стабільне 4-те місце за популярністю в Києві вже багато років. Я сам інколи його вмикаю на 105 FM, щоб почути вже майже забуту всіма FM українську естраду.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.08.07 | Анатолій з центру.

    Re: Одночасно з Вами, Анатолію, їх попереджали сотні людей -

    Подібна ситуація склалась на радіо "Ніко". Там викинули нормальних хлопців (Роман Чайка наприклад). І стало якесь "Гайдукєвічь". Раніше політика велась така. Всі варіанти інформації (часто більш опозиційної), різноманітна музика, особливо багато слов'янської (польська, чеська, сербська і т.д.), але без рос.папси (уявляєте взагалі не було). Досить ненав'язлива реклама українською. Радіо мало досить великий контингент своїх слухачів. Але після "реформування" воно стало дуже не популярним. Бажаючі можуть глянути на їхньому форумі, критика йшла вбивча, а тепер навіть форум заглох. Отакі то русифікатори недалекоглядні. Хай же їм грець та стонадцять кольок в бік.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.08.07 | Мінор

     Дуже дякую за інформацію :-( В мене якраз був бюджет для

     FM по західному регіону. Доведеться переорієнтуватись на пресу, а думав зв"язатись з "Ніко". Доречі, яка була причина розриву з "Довірою", якщо знаєте? І чи існують якісь об"єктивні дослідження теперішньої популярності "Ніко"
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.08.07 | Анатолій з центру.

      Re: Дуже дякую за інформацію :-( В мене якраз був бюджет для

      Подивіться тут:http://misto.ridne.net/forumdisplay.php?fid=55
      особливо "Віталій Гайдукевич - Програмний директор "Ніко" FM"
      там не багато, але дуже ємко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua