МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сайт з історії мови

05/25/2005 | Victor
Шановні мовники!
Пропонуємо Вам зайти на дуже чернетковий варіянт сайту, присвяченого зовнішній історії української мови.
http://mova-historia.vlada.kiev.ua
Сайт в стані початкової розробки, тому дуже зацікавлені у Ваших заувагах, порадах, критиці, ідеях і таке інше.
Сайт у своїй основі має хронологічну таблицю, надруковану в книжці "Хронологія мовних подій в Українії(Зовнішня історія української мови)". Приєднані енциклопедичні статті з
"Довідник з історії України"
"Енциклопедія українознавства"
"Українська мова. Енциклопедія"
Зараз ще не підключено розрізнення джерел, це буде у наступній версії.
Контактна адреса
kubaichuck@ukrpost.net
Чекаємо Ваших відгуків.

PS Наступну версію плануємо подати через 2-3 тижні.

Відповіді

  • 2005.06.04 | stefan

    ви пошуткували

    сьгодні 04.06.2005. є на сайті лише:

    Хронологія мовних подій в Україні.
    (гола назва і більш нічого)...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.06.06 | Victor

      Я не жартував

      Пане stefan
      Я написав, що сайт дуже чернетковий, тому не усі броузери його бачать адекватно. Ці проблеми зараз знімаємо.
      В Mozilli його видно нормально.
      В деяких M$IE фрейм потрапляє у нижню частину сторінки і складаєтся враження, що крім назви нічого немає. Прокрутіть сторінку до кінця і побачите робочий фрейм.
      На майбутнє ми мабудь відмовимося від фреймового оформлення.
      Дуже перепрошую
      Віктор
    • 2005.06.28 | stefan

      Re: ви пошуткували



      stefan пише:
      > сьгодні 04.06.2005. є на сайті лише:
      >
      > Хронологія мовних подій в Україні.
      > (гола назва і більш нічого)...
      ***
      28.06.2005.деь Конституції.
      те ж саме, що і 04.06.2005.
  • 2005.06.15 | vitaly1

    Re: Сайт з історії мови

    Сайт, безумовно, дуже цікавий і потрібний, особливо в наш час. Прочитав деякі матеріали – дуже багато цікавої інформації.
    Жаль лише, що через чернеткове оформлення текст читати досить важко, в багатьох місцях заважають фрейми, майже всюди надто дрібний текст, нерідко трапляються «мертві» посилання. Вважаю, що краще відмовитися від фреймів – вони часто псують вигляд сторінки.
    Якщо це не суперечить Вашим планам, варто було б зробити окремий розділ, де викладені на сайті матеріали можна було б завантажити на локальний комп’ютер і вивчати вже в офф-лайні.
    З нетерпінням чекаю на нову, дороблену версію. Обов’язково заглядатиму на Ваш сайт. Дякую за Вашу працю!
  • 2005.06.29 | stefan

    victor - класний сайт

    1.шрифт дуже маленький, важко читати.
    2.шукав я свого земляка Зизанія Тустанівського(їх було 2 брати, які створили 1-у староукраїнську азбуку).Знайшов на сайті.Але попав в "цейтнот".По тим даним, що були у мене,Зизанії родом з Тустанович
    (село, яке ввійшло до складу м. Борислава разом з с.Мраж(з)ницею,Банею
    (Котівською).
    На Вашому сайті Зизаній походить з с.Тустань Івано-Франківської обл.
    Порився трохи на сайтах, і виявилося, що є дві версії місця їх народження:
    1.с.Тустановичі,(тепер м.Борислав) Львівська обл.
    2.с.Тустань, Івано-Франківської обл.
    ***

    Згідно інформації Олега Микулича(історик)- Зизанії родом з Борислава(Тустановичі).
    http://om.io.com.ua/story.php?ids=128
    http://om.io.com.ua/story.php

    ***
    м. Борислав
    Історична довідка

    Відлік часу існування Борислава історики ведуть від першої писемної згадки про нього - документа польської королеви Ядвіги, датованого 19 березня 1387 року. У 15-17 ст.ст. Борислав був одним з центрів солеваріння на Україні. Звідси сіль возили в Литву, Польщу, Угорщину, Румунію. В кінці 18 ст. наступає занепад солеваріння і Борислав стає маленьким непримітним селом. Так триває до початку нафтовидобутку. З другої пол. 19 ст., із швидким розвитком техніки і промисловості, нафта стає основним джерелом енергії. У зв'язку з розвитком нафтовидобутку, вздовж правого берега Тисмениці почалося будівництво вулиці Панської (зараз Шевченка) - головної магістралі майбутнього міста. Початково видобуток здійснювався шляхом копання криниць, але з впровадженням передових на той час методів буріння починається її інтенсивний видобуток. За рахунок заробітчан, котрі стікалися на нафтопромисли, зростає чисельність населення Борислава та навколишніх сіл. Формально місто існує всього 78 років. 26 липня 1933 року розпорядженням Міністра внутрішніх справ Польщі Борислав та прилеглі до нього села Тустановичі, Баня, Мражниця і Губичі були об'єднані в один населений пункт, наділений міськими правами, - так званий "Великий Борислав".

    З іншого боку, якщо врахувати тисячоліття від заснування його складової частини - Тустанович, яке колись було славним городом Тустанем і входило, поряд зі Львовом, Перемишлем, Короснем, Теребовлею . у список найвідоміших поселень Галичини, то історія Борислава набирає зовсім іншого виміру. Події склалися так, що у 1241 р. Тустань був зруйнований татарами і по ньому залишилося тільки село Тустань і неприступний замок. Фортеця Тустань згадується у літописі краківського історика Яна Длугоша, згідно з яким вона оберігала південну границю Галицького князівства. Імовірно, що та сама фортеця розміщувалась на кам'яному горбі, на межі з сусіднім Трускавцем. Вона була також сторожовим форпостом на "соляному" шляху, який проходив з околиць Дрогобича через Верецький перевал до Закарпаття.

    Місто Борислав свою назву одержав від монастиря, навколо якого пізніше виникло однойменне село. Його південну частину назвали "Потоком", а північну - "Новим світом". На території колишнього села дуже швидко виріс "ліс" нафтових веж, також вежі для озокеритовидобутку. Завдяки своїй всесвітній славі, як одного з найбільших центрів нафто - і озокеритовидобутку, та повісті І.Франка "Борислав сміється", одного з перших великих художніх творів у світовій літературі на виробничу тематику, місто здобуло популярність та розголос далеко за межами краю.

    Фірми США, Канади, Бельгії, Франції, Німеччини вели нещадну експлуатацію родовищ, не приділяючи жодної уваги охороні навколишнього середовища та безпеці праці. Смерть і каліцтво стали звичним явищем на нафтопромислах. Довкіллю завдано непоправної шкоди. Іван Франко назвав тодішній Борислав "Галицьким пеклом". Однак, починаючи з 30-х років 20 ст., видобуток нафти з вичерпуванням надр постійно скорочується.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.07.12 | Victor

      Дякую за поради та бета-тест сайту

      Шановні панове!

      Радий, що ідею сайту спринято і він вже почав працювати.
      Нажаль я не врахував законів Мерфі і пообіцяв нездійсненне (нову версію за два-три тижні). Ну дуже хотілося, але не вдалося :( . Три тижні борюкався з AltLinux'ом та Siziphus'ом, але не зміг їх узгодити.Результат - було знесено систему і робота стала. Зараз ніби вже відновився і почав рихтовку.
      За Мерфі треба брати коефіцієнт 4. Тобто реально зміни у сайті будуть десь на початку осени.

      Тепер відповідаю на зауваги.

      > 1.шрифт дуже маленький, важко читати.

      Кегель шрифта збільшемо. Але я рекомендую користуватися Mozilla, бо по-перше, там розмір шрифта легко змінюється за допомогою комбінацій CTR+ та CTR-, по-друге, в unicod-фонтах (нажаль не у Firefox), є повний набір кирилічних літер і він їх коректно відображає. Цю проблему для інших броузерів ще треба розв'язати.

      > 2. Вважаю, що краще відмовитися від фреймів – вони часто псують вигляд сторінки.

      Так, погоджуюсь. Це ми вже робимо.

      > 3. варто було б зробити окремий розділ, де викладені на сайті матеріали можна було б завантажити на локальний комп’ютер і вивчати вже в офф-лайні.
      Так, таке плановано, але трохи пізніше. Спершу треба зробити менш-більш "бойову версію 0.1"

      > 4. нерідко трапляються «мертві» посилання

      Зараз йде правка посилань і додавання нових, що дуже марудно і не гарантує 100% правильности. Тому, бажано, помічені невідповідности занотувати і відіслати мені на

      kubaichuck@ukrpost.net

      > 5. шукав я свого земляка Зизанія Тустанівського(їх було 2 брати, які створили 1-у староукраїнську азбуку).Знайшов на сайті...
      На Вашому сайті Зизаній походить з с.Тустань Івано-Франківської обл.
      Порився трохи на сайтах, і виявилося, що є дві версії місця їх народження:
      > 1.с.Тустановичі,(тепер м.Борислав) Львівська обл.
      > 2.с.Тустань, Івано-Франківської обл.


      Та енциклопедична інформація (персоналії, статті про пресу, навчальні заклади тощо), що є на сайті взята з декількох джерел:
      Довідник з історії України.
      Українська мова. Енциклопедія.
      Енциклопедія українознавства.
      Підключення оформлення дасть змогу бачити звідки взято цю інформацію.
      А у мене зараз, на превеликий жаль, немає часу займатись додатковими розшуками. Лежить купа напівготового матеріялу для сайту, яку треба вичитати і підключити. А руць у мене дві, а глова одна. Не встигаю :crazy:.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.07.13 | vitaly1

        Re: Дякую за поради та бета-тест сайту

        Чомусь тепер перша сторінка сайту стала майже невидимою. Нагорі написано "Хронологія мовних подій в Україні", а далі – лише білий фон. Я потім здогадався поводити мишею там, де раніше були посилання, то побачив, що посилання є і начебто відкриваються нормально, але самого тексту, на який треба тиснути, не видно. Я користуюся Maxthon 1.3.1. Або це проблема мого бравзера, а зі сторінкою справді щось не так.

        Victor пише:

        > > 1.шрифт дуже маленький, важко читати.
        > Кегель шрифта збільшемо. Але я рекомендую користуватися Mozilla, бо
        по-перше, там розмір шрифта легко змінюється за допомогою комбінацій

        Така можливість є і в інших бравзерах, зоврема в Maxthon. Навряд чи варто "заточувати" сайт винятково під Мозіллу, поки він не встановлений на більшості комп’ютерів :)

        > Siziphus'ом

        А що це таке?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.07.14 | Victor

          Re: Дякую за поради та бета-тест сайту

          > Навряд чи варто "заточувати" сайт винятково під Мозіллу, поки він не встановлений на більшості комп’ютерів :)

          Згоден. І ми перевіримо валідність сайту для найвикористовуваніших броузерів. Нашу бету ми встигли перевірити тільки на Mozilla та Konqueror. Поспішали.

          >
          > > Siziphus'ом
          > А що це таке?

          Це репозіторій AltLinux'а. Те що це інший проєкт та його робить інша команда можна зрозуміти з того, що сучасний стан репозіторія і стан останньої (2.4) версії AltLinux'а є несумісними. Просте поновлення призводить до розвалу системи.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.07.14 | vitaly1

            Re: Дякую за поради та бета-тест сайту

            А у Вас, Вікторе, сайт нормально відкривається? Бо в мене перша сторінка все ще порожня.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".