МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Одкровення Нової Мови

10/08/2005 | harnack
(Гарнак): Ну ось і дочекались ми автентичного міркування про мову і українську цивілізацію. А я сіромаха гадав, що ми невігласи. Ось одкровення з УПравди:


Панове націоналісти, русофіли і європейці! Думаєте Богу є діло до наших інтересів? Йому є діло до наших принципів. Чи є у Бога план щодо України? Думаєте, Бог чекає, щоб ще одна безпорадна країна стала багатою або увійшла до Європи? Бог чекає від нас цивілізаційного прориву. В цьому сенсі нам потрібна не національна ідея, а цивілізаційна ідея.

Неважливо, як ми будуємо свою цивілізацію — самі, у Європі, з Росією. Це в будь-якому разі потребуватиме наступного.

1) Своя філософія, яка би осмислювала всі сфери життя, була здатна доводити національні образи до цивілізаційних смислообразів;
...
5) Нова мова, але не українська, російська чи англійська, а можливо навіть штучна мова нового типу, яка би виконувала сакральні функції, могла бути мовою науки (ця мова могла би прислужитися і Європі);

http://www.pravda.com.ua/news/2005/10/7/34240.htm

Відповіді

  • 2005.10.17 | jz99

    розслабтеся

    серед міркувань п.Дацюка, взагалі розумної людини, це місце одне з найслабших.

    Я сприймаю це так, що Дацюк намагався окреслити чинники типового осередку сильної цивілізації і в тому числі намацав для себе питання мови, але вивчати його не збирався. Недарма ж там пасаж "навіть, можливо"... Понéсло автора :) Сергій Дацюк взагалі не науковець, а, так би сказати, каталізатор мислення. Головне - процес. Тож не сприймайте його наїзди на мову серйозно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua