МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Котирування чи котування?

02/27/2007 | Vencedor
Йдеться про такi cловосполучення - котирование валют, биржевые котировки акций...

Відповіді

 • 2007.03.05 | ГДБ

  Re: Так не можна спілкувати

  Додайте завсіди англійські або німецькі першовзори
 • 2007.03.08 | Сергій Вакуленко

  Re: Котирування чи котування?

  Vencedor пише:
  > Йдеться про такi cловосполучення - котирование валют, биржевые котировки акций...

  Усі мої словники кажуть КОТИРУВАННЯ (або й КОТИРОВКА), за винятком «Словника ділової мови» Миколи Дорошенка, Миколи Станиславського та Володимира Страшкевича (Харків; Київ: Державне Видавництво України, 1930), який подає КВОТУВАННЯ. В істоті речі йому можна признати рацію, бо французьке дієслово coter (вперше засвідчене в цьому значенні 1834 р.) утворено від іменника cote (перша фіксація в цьому значенні 1784 р.), який походить від лат. quota.
 • 2007.03.08 | Vencedor

  Re: Котирування чи котування?

  Котування стае бiльш поширеним, на мою думку.Можливо тому що,наприклад, маемо сортування,квотування ( квота) тощо.
 • 2007.03.12 | jz99

  репетувати чи репетирувати

  Загалом ми кажемо ремонтувати, конструювати, вальсувати, сканувати, копіювати, редагувати, режисувати, акомпанувати, балотуватися… Це вже настільки звично :) Вдаватися до форм через "-ир-"/"-ір-" доводиться в поодиноких виняткових випадках, щоб уникнути зайвих непорозумінь: репетирувати й репетувати, будирувати й будувати, купірувати й купувати, компостИрувати (=компостерувАти) й компостувати.

  Як на мене, цілком можна було б казати "котувати", "котування", бо ці слова ніяким іншим значенням не зайняті, ні з чим не плутаються. Тільки ж не вимовляти з "аканням" (як оте вже хрестоматійне "голосування" й "галасування"), і все буде добре ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.03.15 | Сергій Вакуленко

   Re: репетувати чи репетирувати

   jz99 пише:
   > Загалом ми кажемо ремонтувати, конструювати, вальсувати, сканувати, копіювати, редагувати, режисувати, акомпанувати, балотуватися… Це вже настільки звично :) Вдаватися до форм через "-ир-"/"-ір-" доводиться в поодиноких виняткових випадках, щоб уникнути зайвих непорозумінь: репетирувати й репетувати, будирувати й будувати, купірувати й купувати, компостИрувати (=компостерувАти) й компостувати.

   Тих поодиноких випадків — за словниками — таки набереться дрібка: дезертирувати, експедирувати, лідирувати, радирувати, третирувати, лавірувати, манкірувати, окулірувати, пікірувати, санірувати, суфлірувати, філірувати...

   > Як на мене, цілком можна було б казати "котувати", "котування", бо ці слова ніяким іншим значенням не зайняті, ні з чим не плутаються. Тільки ж не вимовляти з "аканням" (як оте вже хрестоматійне "голосування" й "галасування"), і все буде добре ;)

   Тут я до Вас приєднуюся.

   А загалом, слова на -ирувати/ірувати я особисто намагаюся оминати, вдаючися натомість до українських рівнозначників.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".