МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

прохання дати "ліквідні" переклади двом термінам

10/25/2007 | Tatarchuk
Два терміни з семіотики - надаю їхнього російського еквіваленту - "означающее" та "означаемое". Зтикнувся з тим що ці терміни наразі дуже популярні в тому числі у філософії, але немає більш-менш адекватного перекладу (напр. у ВІКІ зустрів "означуване" та "означаюче").

Прошу варіанти - бажано (якщо це можливо) такі щоб були "ліквідні" тобто щоб їх було естетично-граматично приємно використовувати :)

Відповіді

 • 2007.10.25 | Сергій Вакуленко

  Ги!

  Tatarchuk пише:
  > Два терміни з семіотики - надаю їхнього російського еквіваленту - "означающее" та "означаемое". Зтикнувся з тим що ці терміни наразі дуже популярні в тому числі у філософії, але немає більш-менш адекватного перекладу (напр. у ВІКІ зустрів "означуване" та "означаюче").
  >
  > Прошу варіанти - бажано (якщо це можливо) такі щоб були "ліквідні" тобто щоб їх було естетично-граматично приємно використовувати :)

  То не є російські терміни, а переклади з французької (з «Курсу загальної лінґвістики» Фердінана де Сосюра): signifiant і signifié.

  По-українському: позначення і позначене (Ф. де Сосюр. Курс загальної лінґвістики / Переклад Андрія Корнійчука, Костянтина Тищенка. – Київ: Основи, 1998. – С. 89).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.10.25 | Tatarchuk

   дякую!

   Сергій Вакуленко пише:
   > То не є російські терміни, а переклади з французької (з «Курсу загальної лінґвістики» Фердінана де Сосюра): signifiant і signifié.

   Так, я невірно висловився. :)

   > По-українському: позначення і позначене (Ф. де Сосюр. Курс загальної лінґвістики / Переклад Андрія Корнійчука, Костянтина Тищенка. – Київ: Основи, 1998. – С. 89).

   Дякую! Це справді якось краще навіть на слух ніж підозрила калька яку я наводив вище.

   Ще питання в тему - чи варто замість "знак" користуватися (саме в цій галузі) словом "позначка"?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua