МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що є <терор>?

03/06/2008 | Роман Сербин
Великий Тлумачний Словник дає таку дефініцію:
ТЕРОР, -у, ч. 1. Найгостріша форма боротьби проти політичних і класових супротивників із застосуванням насильства аж до фізичного знищення. 2. Надмірна жорстокість стосовно до кого-небудь; залякування.

Толковый словарь русского языка дає таке пояснення:
ТЕРРОР, -а, м. 1. Устрашение своих политических противников, выражающееся в физическом насилии, вплоть до уничтожения. Политический т. Индивидуальный т. (единичные акты политических убийств).; 2. Жесткое запугивание, насилие. Г. само- 1дура. II прил. террористический, -ая, -ое (к 1 знач.). Г. акт.

Merriam-Webster так пояснює:
1: a state of intense fear
2 a: one that inspires fear : scourge b: a frightening aspect c: a cause of anxiety : worry d: an appalling person or thing;
3: reign of terror
4: violent or destructive acts (as bombing) committed by groups in order to intimidate a population or government into granting their demands

З цього бачимо не лише розбіжність понять про те саме слово, але й совєтську ідеологізацію в якій залишилася дефініція цього слова в українській мові. Цікаво, що навіть російська дефініція відійшла дальше від совєтської ментальності, як українська.

Проблема не лише теоретична але й практична; що собою представляє популяраний в Україні вислів: <терор голодом>? Яким терором мали б тоді бути інші ґеноциди? Чи не баналізуємо український Голодомор, називаючи його <теорором>? А в перекладі на англійську мову, де перше поняття терору залишається таки fear-страх, яке даємо враження про цей ґеноцид чужинцям?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua