МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Посібник Євгенії Чак "Чи правильно ми говоримо?" — онлайн!

05/22/2008 | Kronk
http://chak-chy-pravylno-my-hovorymo.wikidot.com

Чак Є. Д. Чи правильно ми говоримо? — К.: Освіта, 1997. — 240 с.

У посібнику в алфавітному порядку наводяться приклади правильного вживання слів у сучасній українській мові. Ілюстративний матеріал взято з творів українських письменників XIX—XX ст.
Для учнів, студентів, учителів-словесників, широкого кола читачів.

Відповіді

  • 2008.05.23 | Мірко

    В смітник

    У пані Євгенії кнопки бракує.
    ҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐҐ
    ґ

    Якби хтось в Канаді пропонував щось подібне анґлійською а не знав азбуки... :sarcastic: :lol:
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.05.23 | Сергій Вакуленко

      Та вона, властиво, винна тільки почасти

      Нема в покажчику слів на Ґ, то нема й літери Ґ (як нема й літери Ь) в наведеній абетці.

      Т. зв. "чинний правопис", офіційно схвалений Академією наук, у питанні вжитку Ґ дуже неконсеквентний. Пані Чак просто повторює його хиби.

      Оце чи не найліпший приклад недолугості теперішніх правил:

      Галицизми, галліцизми. Дехто не усвідомлює різниці між цими двома термінами. Але слова ці — зовсім різні. Галицизм — назва західноукраїнського діалектизму (діалектного слова чи звороту), утворена від слова Галичина, історичної назви західноукраїнських і польських земель у кінці XVIII — на початку XX ст., які перебували під владою Австро-Угорщини (у свою чергу, назва Галичина пов'язана з назвою Галицько-Волинського князівства, утвореного в кінці XII ст.).
      Галліцизм — це слово (або зворот), запозичене якоюсь мовою з французької (або зворот, складений на зразок французького). Галліцизм походить від слова Галлія — назви давньої країни, яка включала територію Франції, Північної Італії, Люксембургу, Швейцарії, Бельгії і частини Нідерландів. Галлія походить від слова галли — назви давнього кельтського племені, яке населяло територію сучасної Франції.
      Отже, галицизм — українське діалектне слово чи зворот, галліцизм — варваризм, запозичення з французької, або зворот, створений на зразок французького.

      Якби писалося — за далеко ліпшими правилами 1928 р. — ГАЛИЦИЗМ і ҐАЛЛІЦИЗМ, то важко було б іздибати отого "декого", хто "не усвідомлював би різниці між цими двома термінами"...
    • 2008.05.26 | stefan

      кнопки(клепки) Ґґ бракує

      Мірко пише:
      > У пані Євгенії кнопки бракує.
      > Ґґ
      >
      >
      > Якби хтось в Канаді пропонував щось подібне анґлійською а не знав азбуки... :sarcastic: :lol:
  • 2008.06.08 | Роман Сербин

    Re: Посібник Євгенії Чак "Чи правильно ми говоримо?" — онлайн!

    Поглянув на "тепер"і "зараз" - все здається правильно. Дивує одне: чому при правильнх вживаннях автор дає прізвища уживачів, а неправильне вживання виходить анонімним? Не знаю, як інших, але мене завжди іритує анонімність у друку.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".