МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Литвин: росіяни не повинні вважатися національною меншиною

03/14/2009 | Садівник
У зв’язку з ганебними заявами Голови Верховної Ради Литвина В.М. ( http://www.unian.net/ukr/news/news-305700.html )пропоную кожному бажаючому зробити таке звернення:

Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.
01008, м.Київ-8, вул. М.Грушевського,5
Прізвище, ім’я та по батькові повністю
повна адреса - місце проживання громадянина

Про визнання протиправними заяв щодо встановлення привілеїв російській національній меншині

Згідно повідомлення інформаційного агентства УНІАН від 14 березня 2009 р. «Литвин: росіяни не повинні вважатися національною меншиною» 12 березня 2009 року вами, як Головою Верховної Ради України, у прямому ефірі на ТРК «Чорноморська» в м. Сімферополі було заявлено, що ви створите російськомовну версію веб-сайту Верховної Ради, а також вами було зроблено наступну заяву:
«треба припинити боротися з мовами в Україні. Я виходжу з того, що людина, припустимо, росіянин за національністю, не може називатися представником національних меншин. У нас так склалося, історично склалася двомовність, по суті справи, представництво цих великих, говоритимемо науковою мовою, етносів, і когось кривдити, говорити, що ти меншина, ну, я вважаю, абсолютно неправильно. Цього допускати не можна».
У відповідності з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною першою статті 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Частиною другою цієї статті встановлено, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
В Україні мешкають такі національні меншини - білоруська, болгарська, гагаузька, грецька, єврейська, кримськотатарська, молдавська, німецька, польська, російська, румунська, словацька та угорська.
Таким чином, ваші публічні заяви як Голови Верховної Ради України щодо створення російськомовної версії веб-сайту Верховної Ради України, а також те, що росіяни, які мешкають на території України, не є національною меншиною є умисними діями, спрямованими на розпалювання національної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, а також пряме обмеження прав білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримськотатарської, молдавської, німецької, польської, румунської, словацької та угорської національних меншин та встановлення прямих привілеїв громадянам, які належать до російської національної меншини за ознаками етнічного походження та за мовними ознаками.
Ваші протиправні дії порушують моє право, гарантоване статтею 22 Конституції України, жити в державі де усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.
У зв’язку з наведеним вище та у відповідності з статтею 1 Закону України «Про звернення громадян» прошу вас невідкладно та публічно визнати протиправність своїх дій та заявити про свою відставку з посади Голови Верховної Ради України та про складання повноважень народного депутата України.

Прізвище, ініціали заявника
підпис, дата


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua