МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українська мова як iндикатор контрабанди i фальсифiкату

10/06/2009 | Іван _Галенко
Член Громдаської аналiтичної групи по боротьбi з контрабандою Ради пiдприємцiв Іван Галенко iнiцiює засiдання Групи з питанням порядку денного "Українська мова як iндикатор контрабанди i фальсифiкату".

Питання в такому ключi на розгляд громадськостi та Уряду виноситься в Українi вперше.

Мета проведення засiдання:

- запровадження нових механiзмiв недопущення до реалiзацiї контрабандних i фальсифiкованих товарiв на основi iснуючого законодавства та дiї споживачiв у випадках встановлення факту реалiзацiї товарiв, якi можуть бути контрабандними чи фальсифiкованими

- сприяння самоiдентифiкацiї бiзнес-середовища як нацiонального та подалання негативних наслiдкiв "совкового iнтернацiоналiзму" як каналу iмпорту безробiття та знищення шляхом поглинання вiтчизняного бiзнес-середовища iмпортерами i ТНК

- з'ясування сутностi "бренд зi свiтовим iм'ям": економiя окупантiв на цивiлiзованих правилах торгiвлi чи зневага до Держави Україна i споживачiв.

Суть питання викладена в дискусiйних статтях:

- Опис ситуацiї: "Вчимося захищати мову i гiднiсть"
http://h.ua/story/219715/

- Обговорення: "Вчимося захищати мову i гiднiсть на практицi"
http://h.ua/story/222719/

- Теоретичнi аспекти "Михайлу Слабошпицькому: "Українська мова - скiльки вона коштує?" http://h.ua/story/212584/

До участi в засiданнi планується запросити фахiвцiв фахiвцiв Держспоживстандарту, МВС, СБУ, ДПА, ДМСУ тв iнших, якi займаються питаннями iнтелектуальної власностi та мови як економiчної категорiї.



Заявки до участi та пропозицiї до порядку денного просимо подавати до 12 жовтня 2009 року до Ради підприємців

Секретаріат Ради підприємців:
Тел.: 256 78 60, 256 71 01, Факс: 226 29 67
e-mail: rada@kmu.gov.ua

Прес-служба Ради підприємців: Тел./факс: 226 29 67
e-mail: office@kmu.gov.ua

Поштова адреса: 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2

Повідомлення сайту Ради підприємців при КМУ http://www.radakmu.org.ua/uk/rizne_rg/1693.html

Відповіді

  • 2009.10.07 | jz99

    Re: Українська мова як iндикатор контрабанди i фальсифiкату

    Іван _Галенко пише:
    >До участi в засiданнi планується запросити фахiвцiв фахiвцiв Держспоживстандарту, МВС, СБУ, ДПА, ДМСУ тв iнших, якi займаються питаннями iнтелектуальної власностi та мови як економiчної категорiї.
    >Заявки до участi та пропозицiї до порядку денного просимо подавати до 12 жовтня 2009 року до Ради підприємців
    Чудово, обов’язково подам пропозицію до порядку денного ”для фахiвцiв Держспоживстандарту, якi займаються питаннями мови як економiчної категорiї”:
    1) пояснити мовну політику Держспоживстандарту, що суперечить Конституції України (Ст. 10 про державну мову) та законам України (Ст.6 «Мова документів» Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності»)
    2) пояснити різницю між ГОСТ і ДСТУ, зокрема, чому процедура рецензування майбутнього ДСТУ ГОСТ не містить жодної згадки про ДСТУ (ви бачите лише текст ГОСТ і прохання Держстандарту рецензувати ГОСТ в оригіналі, без перекладу, без жодних змін, без майбутньої титульної сторінки ДСТУ ГОСТ і відповідної національної передмови, так, ніби ваші зауваження й пропозиції підуть до розробників ГОСТ у Москву — схоже на шахрайство, чи не так? на обман державним органом з подальшим глухим захистом і відмовчуванням після несподіваної появи ДСТУ ГОСТ, нібито рецензованого українцями)
    3) пояснити, чому Держспоживстандарт ігнорує прохання про прийняття хоча б окремих ДСТУ ГОСТ державною мовою (в першу чергу тих, в яких безпосередньо зачіпається питання використання мови, а не гайок і рейок) і не відгукується на пропозиції надання готового безкоштовного перекладу тексту майбутнього ДСТУ ГОСТ, виконаного фахівцями провідної установи тієї галузі, для якої той стандарт і готується.

    Йдеться про стандарти у бібліотечній галузі. Опис україномовної літератури завдяки успішній діяльності Держспоживстандарту став нестандартним. Бібліотекарі, мабуть самі винні — мовчать. Звикли мовчати.

    Вже не питаю й не дивуюся, чому для міждержавних стандартів прийнято абревіатуру ГОСТ (”государственный стандарт”, ”государственный общепринятый стандарт”, ”государственный общесоюзный стандарт” за різними розшифровками), а не, скажімо, МСТ (”міждержавний стандарт”, ”межгосударственный стандарт”) чи хоча б МГОСТ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.10.08 | Іван _Галенко

      Анонімні звернення не розглядаються

      Оформіть свої попозиції у відповідності з ЗУ "Про звернення громдаян" й приходьте на засідання Рдаи підприємців
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.10.08 | jz99

        Так мій пост тут і не є зверненням

        Власне пропозицію я збирався надіслати на одну з зазначених Вами адрес. Звісно ж, не анонімну :) Тут я виклав лише тези.

        Та не в тому річ. Мушу утриматися, бо моє питання зовсім не стосується ані тематики анонсованого Вами засідання, ані загалом підприємництва чи економічної площини в цілому. Не одразу це роздивився й розтумкав, перепрошую.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".