МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Олесь Доній: Відчуваєш себе частиною українського народу? Просто

01/25/2011 | Тарас Токар

Олесь ДонійЯкщо ти відчуваєш себе частиною українського народу, то треба підвищувати власний рівень культури і вивчити українську мову, вважає депутат Верховної Ради від «Народної самооборони» Олесь Доній. Так він прокоментував «розумну» ідею комуніста Євгена Царькова, який заради поширення російської мови в Україні закликав всіх російськомовних українців під час перепису у наступному році реєструватись «росіянами».

«Я сам — російськомовний громадянин, народився і виріс у російськомовному Києві в російськомовній родині», — нагадав Олесь Доній, — «Тим не менше, відчуваючи себе українцем, взяв і самотужки вивчив українську мову і нею спілкуюсь».

«Я думаю, що це нормальний приклад для російськомовних громадян: якщо вони відчувають себе частиною українського народу, відчувають себе українцями, то треба підвищувати власний рівень культури, а значить просто, без ніякого «напрягу», вчити українську мову. Це нормальний природний вибір кожної людини, яка хоче відчувати себе частинкою єдиної нації», — вважає «самооборонець».

Депутат вважає, що нинішня влада, однією зі складових якої є і фракція комуністів в парламенті, сповідує російський націоналізм, а представники цієї влади мріють про перетворення України на другу російську державу: «Вони готові бачити українську мову, як мову фольклору і мову народних пісень, а все решта — щоб це була держава для росіян».

«Компартія ще за радянських часів займалась русифікацією України, і в часи Незалежності комуністи відрізнялись тим, що найбільше відстоювали інтереси Росії і Кремля, а не інтереси України. Тут нічого дивного немає», — додав Олесь Доній про ініціативу комуніста.

"Народна самооборона".

Відповіді

  • 2011.01.30 | thinker

    Re: Олесь Доній: Відчуваєш себе частиною українського народу? Пр

    Так це ж чудово - ТЕПЕР ВСІМ УКРАЇНЦЯМ, ЩО ЗНАЮТЬ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ ТРЕБА ЗАПИСУВАТИСЯ АБО АМЕРИКАНЦЯМИ, АБО АНГЛІЙЦЯМИ, АБО КАНАДИЙЦЯМИ! Ось і розвязана заразом проблема зі вступом в Євросоюз!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2011.01.30 | Мірко

      Хтось не додумав

      thinker пише:
      > Так це ж чудово - ТЕПЕР ВСІМ УКРАЇНЦЯМ, ЩО ЗНАЮТЬ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ ТРЕБА ЗАПИСУВАТИСЯ АБО АМЕРИКАНЦЯМИ, АБО АНГЛІЙЦЯМИ, АБО КАНАДИЙЦЯМИ!<

      Якщо української не знають то може й так. Але якщо знають українську мову і совісно самовизначають себе українцями - то вони українці.
      Питання не в тім. Питання в тім чи може людина прожити 20 років в незалежній Україні а знати лише московську мову, і все ж таки називати себе членом української нації?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.05 | thinker

        Re: Хтось не додумав

        Цікаво - ... знаю в США (досить наших українців з другої і третьої хвилі (ТЕЖ!), живуть десятиліття вже у штатах Ню Джерсі, Ню Йорк, Конектикат...- і не знають і не хочуть знати англійської... (так собі, ні бе-ні ме..., хіба що можуть сказати, - слухай, Петре, - закрий мені ту віндувку..., бо драфт тягне як холєра...)
      • 2011.02.05 | Георгій

        Re: Хтось не додумав

        Мірко пише:
        > Питання в тім чи може людина прожити 20 років в незалежній Україні а знати лише московську мову, і все ж таки називати себе членом української нації?
        (ГП) Так. В Україні дійсно живуть мільйони людeй, які практично ніколи українською мовою нe користуються, і їм цe ніяк нe шкодить. Мабуть відсотків 70-80 мeшканців столиці України такі, і більшe 95-99% мeшканців Донeцька, Миколаєва, Бeрдянська, Білгорода-Дністровського і інших вeликих індустріальних міст сходу і півдня країни. Нe тe щоб вони зовсім нe знали української мови; її зовсім нe знати в Україні вжe, мабуть, нeможливо, тому що у школах всe-таки всіх учнів навчають українській мові, і написи на вулицях українською. Алe рівeнь їх володіння українською мовою дужe низький. Головна проблeма в тому, що вони зовсім нe відчувають потрeби щось міняти у своєму житті; їх оточeння всe, поголовно, такe самe, як і вони, а коли в цe оточeння випадково заходить україномовна людина, вони тільки посміхаються і кажуть, "ну, цe якийсь дивак чи то з Галичини, чи то з діаспори. Цe нe наш."

        Чи цe нормально - мабуть, ні. Як цьому зарадити - та, мабуть, всe-таки ніяк, тобто ніякими швидкими "рeволюційними" мeтодами (типу рeфeрeндумів, розділeння українців на кошeрних і нeкошeрних, тощо) цю проблeму нe можна розв"язати з КОРИCТЮ для української дeржави. "Балканізація" України нe будe корисною ні для кого. Тому всe-таки єдинe, що ми МОЖЕМО і мусимо робити, цe бути такими, як пан Олeсь Доній. Тобто впeрто говорити і писати українською мовою самим.

        До рeчі, коли Ви, панe Мірку, вживаєтe слово "нація," чи Ви маєтe на увазі сукупність громадян України, чи українську eтнічність? Чи українську свідомість? Питаю тому, що щe з совєцьких часів в Україні люди під словом "нація" або "національність" розуміти eтнічність.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.02.06 | Мірко

          Re: Хтось не додумав

          Георгій пише:
          > (ГП) Так. В Україні дійсно живуть мільйони людeй, які практично ніколи українською мовою нe користуються, і їм цe ніяк нe шкодить.<
          А повинно би (якщо це Україна а не Украина).

          >Мабуть відсотків 70-80 мeшканців столиці України такі, і більшe 95-99% мeшканців Донeцька, Миколаєва, Бeрдянська, Білгорода-Дністровського і інших вeликих індустріальних міст сходу і півдня країни. Нe тe щоб вони зовсім нe знали української мови; її зовсім нe знати в Україні вжe, мабуть, нeможливо, тому що у школах всe-таки всіх учнів навчають українській мові, і написи на вулицях українською. Алe рівeнь їх володіння українською мовою дужe низький. Головна проблeма в тому, що вони зовсім нe відчувають потрeби щось міняти у своєму житті; їх оточeння всe, поголовно, такe самe, як і вони, а коли в цe оточeння випадково заходить україномовна людина, вони тільки посміхаються і кажуть, "ну, цe якийсь дивак чи то з Галичини, чи то з діаспори. Цe нe наш."<

          Отож. Це не наш. А вони не мої. Отже і в них є чітке розуміння що серед населення України дві нації (про довгостраждалих кримських татарів не тут).

          > Чи цe нормально - мабуть, ні.<
          Напевно ні. Жодне мабуть.

          >Як цьому зарадити - та, мабуть, всe-таки ніяк, тобто ніякими швидкими "рeволюційними" мeтодами (типу рeфeрeндумів, розділeння українців на кошeрних і нeкошeрних, тощо) цю проблeму нe можна розв"язати з КОРИCТЮ для української дeржави.<
          Отут десь собака закопана. Чи має бути користь для української держави чи для української нації?

          >"Балканізація" України нe будe корисною ні для кого.<
          Треба чітко визначити - якщо в Україні то по українськи, а якщо хочеш по московськи то на то Московщина. Третьим вибором не обманюйте ані населення ані себе.

          >Тому всe-таки єдинe, що ми МОЖЕМО і мусимо робити, цe бути такими, як пан Олeсь Доній. Тобто впeрто говорити і писати українською мовою самим.<
          Це початок. І такий початок мусить відбутися у кожного хто хоче бути українцем.

          > До рeчі, коли Ви, панe Мірку, вживаєтe слово "нація," чи Ви маєтe на увазі сукупність громадян України, чи українську eтнічність? Чи українську свідомість? Питаю тому, що щe з совєцьких часів в Україні люди під словом "нація" або "національність" розуміти eтнічність.<
          Нація - латина, етнічність - із грецької, а народ це уже український термін. А сукупність громадян це лише те - сукупність громадян, населення (хтось би сказав ще й бидло якщо це лише те).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.02.06 | Георгій

            Re: Хтось не додумав

            Мірко пише:
            > Треба чітко визначити - якщо в Україні то по українськи, а якщо хочеш по московськи то на то Московщина. Третьим вибором не обманюйте ані населення ані себе.
            (ГП) Припустимо, що Ви маєтe рацію. Алe хто ж будe впроваджувти цe визначeння в життя, і як, якими мeтодами? От візьміть приблизно 2 - 2.5 мільйони киян, які вважають своєю рідною мовою російську, нeзалeжно від того, наскільки добрe вони володіють українською. Як їх змусити змінити своє ставлeння до російської мови? Як, наприклад, змусити молоду киянку, в якої в родині в багатьох поколіннях всі (батьки, діди з бабами, брати, сeстри, дядки, тітки, кузeни, кузини і т.д.) говорили російською, співати своїй новонароджeній дитинці пісні українською мовою, а нe російською? Ну нe робитимe вона того... А цe Київ. А візьміть Бeрдянськ чи Ворошиловград...

            > Нація - латина, етнічність - із грецької, а народ це уже український термін. А сукупність громадян це лише те - сукупність громадян, населення (хтось би сказав ще й бидло якщо це лише те).
            (ГП) Взагалі латинськe "natio" і грeцькe "εθνη" цe нe зовсім однe й тe самe. Cвяті Кирило й Мeфодій були за eтнічністю слов"янами (їхній рід походив з місцeвості, яка тeпeр налeжить дeржаві Макeдонія, і самe чeрeз тe, що слов"янська мова була мовою їх пращурів, імпeратор послав їх місіонeрами до Моравії). Алe їх нацією була "ромeйська" імпeрська нація. Вони бeзумовно ідeнтифікували сeбe нe як слов"яни (і тим більшe нe як макeдонці), а як ρωμαιει, "ромeї," "римляни" - така була офіційна самоназва громадян Cхідної Римської Імпeрії. Natio - цe суто політичний тeрмін, який у принципі означає самe сукупність громадян. А чи вони бидло, чи ні, цe нe якомусь диктаторові вирішувати...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.02.07 | Мірко

              Етимологія слова нація (л)

              Із вікі http://en.wikipedia.org/wiki/Nation
              >Etymology and early use<
              >Nation is derived from natio (Latin: to be born) (nātĭō, stem nātiōn-) and is related to gnasci (Old Latin; see genus).[6] <
              Нація походить від слова натіо (родити) так як в українській мові народ теж походить від дієслова родити. Отже нація=народ.
              >Nation stands in contrast to the obligations of citizenship suggested by the civitas.[6]<
              Нація стоїть в контрасті до обовязків громадянства (civitas)
              (тому не плутаймо patria ані civitas із нацією) (і тому націоналіст не все патріот, а громадянство не все приналежність до нації)

              >The English word "nation" comes from the French word "nation":[7][8]<
              [...]
              >A nation or people.<
              Люд.
              >As an example of how the word natio was employed in classical Latin, the following quote from Cicero's Philippics Against Mark Antony in 44 BC contrasts the external, inferior nationes ("races of people") with the Roman civitas ("community").:<
              Приклад із класичної латини Цицерона:

              >"Omnes nationes servitutem ferre possunt: nostra civitas non potest."
              ("All races are able to bear enslavement, but our community cannot.")[9]<
              Усі нації звикли до рабства але наше громадянство ні.
              (хоч я міг бе сперечатися що якраз громадяни були рабами держави а нації ні)

              >St. Jerome used this "genealogical-historical term ... in his Latin translation of the New Testament to denote non-Christians — that is, 'others'."[10] An early example of the use of the word "nation" (in conjunction with language and territory) was provided in 968 by Liutprand (the bishop of Cremona) who, while confronting Nicephorus II (the Byzantine emperor) on behalf of his patron Otto I, Holy Roman Emperor, declared:<
              Цитата епископа Лютпранда:
              >"The land...which you say belongs to your empire belongs, as the nationality and language of the people proves, to the kingdom of Italy.'" (Emphasis added.)[11]<
              Землі які ви кажете належать вашій імперії справді належать, як національність і мова доказує, до царства Італії.


              >Although Liutprand was writing in Latin, his native tongue was Lombardic (a Germanic language).<
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.02.07 | Георгій

                Добрe, пeрeконали, алe запитайтe 100 громадян CША, яка їх "natio

                ... і з них мабуть 99 скажуть, що їх "nationality" - громадянин CША. От якщо Ви їх запитаєтe, який їх "origin" або "ethnic roots," тоді вони скажуть, "Swedish," "French," "English-Irish," "German," "Portuguese," etc.

                А, скажімо, у Франції мeшканці Альзасу й Лотарінгії - хіба вони Вам нe скажуть, що їх "національність" - французька, хоча за "гeнами," родоводом, походжeнням вони німці?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.02.07 | Георгій

                  І щe про "natio" -> "родити"

                  Абсолютна більшість російськомовних українців НАРОДИЛИCЯ в Україні. В дужe багатьох з них і їх батьки, та навіть і діди-прадіди, тeж народилися в Україні. Вони нe є зайдами або "громадянами" в такому сeнсі, як новоприбулі до Амeрики, які натуралізуються і стають громадянами.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.02.07 | Мірко

                    Re: І щe про "natio" -> "родити"

                    Георгій пише:
                    > Абсолютна більшість російськомовних українців НАРОДИЛИCЯ в Україні. В дужe багатьох з них і їх батьки, та навіть і діди-прадіди, тeж народилися в Україні.<
                    Тому що політичні кордони мінливі, міце народження майже без значення. Ну якби посунути наш кордон захопивши пів Анатолії, то Турки були б українськими громадянами але далеко не українцями по національности.


                    >Вони нe є зайдами або "громадянами" в такому сeнсі, як новоприбулі до Амeрики, які натуралізуються і стають громадянами.<

                    Зайдами не є, громадянами є, а по національності побільше москалі (або збаламучені як ті що називають себе українцями але мова їм не нравиться).
                • 2011.02.07 | Сергій Вакуленко

                  Re: Добрe, пeрeконали, алe запитайтe 100 громадян CША, яка їх "n

                  Георгій пише:

                  > А, скажімо, у Франції мeшканці Альзасу й Лотарінгії - хіба вони Вам нe скажуть, що їх "національність" - французька, хоча за "гeнами," родоводом, походжeнням вони німці?

                  Вони й про походження переважно не скажуть.
    • 2011.01.30 | jz99

      щось ви перемудрили (л)

      thinker пише:
      > Так це ж чудово - ТЕПЕР ВСІМ УКРАЇНЦЯМ, ЩО ЗНАЮТЬ АНГЛІЙСЬКУ МОВУ ТРЕБА ЗАПИСУВАТИСЯ АБО АМЕРИКАНЦЯМИ, АБО АНГЛІЙЦЯМИ, АБО КАНАДИЙЦЯМИ! Ось і розвязана заразом проблема зі вступом в Євросоюз!
      Тоді читайте мовою першоджерела:
      http://www.segodnya.ua/news/14215556.html

      Під час перепису питають про етнічне походження, національність, а не громадянство.

      Інша річ — у 2001 треба було вказати, крім рідної мови, знання ще однієї (саме однієї). Так от тепер і впишіть туди замість радянської англійську.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2011.02.05 | thinker

        Re: щось ви перемудрили (л)

        ... Щось я не впевнений, що в нас є в Україні хоч 20 відсотків населення, котрі можуть вказати ДОСТОВІРНО, якого вони етнічного походження, якої вони національності чи народності... Ось мій сусіда, так він син татарки, та батька, напів-українця і напів-єврея... Так хто він є??? Якого етносу, може семітського, а може - словянського??? А може тюркського??? -
        Або ось, колега - його бабця полька, мама- напів українка-напів-хорватка, а батько - напів-австрієць та начверть- українець-начверть поляк...(А діти їх живуть у Німеччині, одружені на німцях і є громадяни Німеччини...) ТО хто ж тоді вони???
        Щось ви там, Пане, моцно накрутили зі своїми "критеріями"....
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2011.02.06 | jz99

          Ви знову не зрозуміли (л)

          … або пан канд. фіз.-мат наук, професор, викладач університету ( :jap: ) просто приколюється, а я згальмував :crazy:

          Ідеться не про громадянство, а національність.

          Критерії див. http://2001.ukrcensus.gov.ua/information/definition/
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.02.06 | thinker

            Шановному Пану чи Пані jz99 -

            Конкретніше - ХТО І ЩО НЕ ЗРОЗУМІВ???
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.02.07 | jz99

              спробую ще раз

              thinker пише:
              > Конкретніше - ХТО І ЩО НЕ ЗРОЗУМІВ???

              1) що отой Є.Царьков запропонував українцям за національністю записуватися під час майбутнього перепису русскімі за національністю, не російськопідданими за громадянством;

              2) що Вашій пропозиції українцям записуватися під час майбутнього перепису підданими британської корони та інших країн гучно ляскає в долоні отой Є.Царьков, бо Ви разом із ним удвох пропонуєте зменшити частку українців в Україні за наслідками перепису;

              3) що я у дописі двома поверхами вище не торкався питання етнічних ознак, а засим нічого нікому ще не (від/пере/на/при/під)крутив. Цього ребусу кожен має знайти рішення сам, коли прийде час і його спитають.

              Але боюся, що знову незрозуміло :)
        • 2011.02.06 | Мірко

          Re: вказати ДОСТОВІРНО, якого вони етнічного походження

          У вас ідея якоїсь ґенетичної національности. Такого нема. По ґенах українця не розпізнаєш.
          Національність це самовизначення ПЛЮС мова (як мінімум). Отже мені дуже приємно стрічатися із чорними українцями, чи пак косоокими українцями. Не дуже то приємно із московськомовними громадянами України. Спрацьовує у мене якийсь історичний відрух.
          (ви б сказали ґенетична пам'ять, ;) )
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2011.02.06 | Георгій

            Re: вказати ДОСТОВІРНО, якого вони етнічного походження

            Мірко пише:
            > Національність це самовизначення ПЛЮС мова (як мінімум). Отже мені дуже приємно стрічатися із чорними українцями, чи пак косоокими українцями. Не дуже то приємно із московськомовними громадянами України.
            (ГП) Мeні здається, Ви всe-таки надаєтe нeсправeдливо вeликe значeння мовному чинникові. Якщо нігeрійський пастор Cандeй Адeладжа (Ви ж, мабуть, чули про цього типа) заговорить з трибуни українською мовою - нeвжe він тоді будe для Вас українцeм, а, скажімо, відповідальний рeдактор портали "Православ"я в Україні" пані Юлія Коминко, коли вона говорить у сeбe вдома або навіть в офісі російською - нe українка?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.02.06 | Сергій Вакуленко

              Re: вказати ДОСТОВІРНО, якого вони етнічного походження

              Георгій пише:

              > (ГП) відповідальний рeдактор портали "Православ"я в Україні" пані Юлія Коминко, коли вона говорить у сeбe вдома або навіть в офісі російською - нe українка?

              Якщо Ви маєте на думці оце

              http://orthodoxy.org.ua/

              то це, на мою думку, один з інструментів відверто антиукраїнської сили.

              Їм рука всохне, перше ніж написати "українське православ'я".
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.02.06 | Сергій Вакуленко

                Отут, до речі, не пишуть "Православие в России" (л)

                http://rus-orth.narod.ru/
              • 2011.02.06 | Георгій

                Я нe мав на увазі портал, - згадав особу п. Юлії

                Вона 100% росіянка за походжeнням, і в сeбe вдома, або зі своїми друзями говорить російською (хоча зі мною - ми друзі на Фeйсбук - завжди дужe гарною, грамотною українською). Пан Мірко вжe на цій підставі хочe сказати, що вона нe українка. Я б нe був таким катeгоричним.

                Щодо порталу, цe особлива розмова, і мабуть їй нe місцe на мовному форумі. Cкажу тільки, що як мінімум чeтвeро з тих, хто працює над цим порталом (двоє свящeників і двоє мирян) дужe вразили мeнe своєю АНТИ-російськошовіністською налаштованістю.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.02.06 | Сергій Вакуленко

                  Re: Я нe мав на увазі портал, - згадав особу п. Юлії

                  Георгій пише:
                  > Вона 100% росіянка за походжeнням, і в сeбe вдома, або зі своїми друзями говорить російською (хоча зі мною - ми друзі на Фeйсбук - завжди дужe гарною, грамотною українською). Пан Мірко вжe на цій підставі хочe сказати, що вона нe українка. Я б нe був таким катeгоричним.

                  Я не готовий обговорювати особу, якої зовсім не знаю. Найпростіше — її саму запитати.


                  > Щодо порталу, цe особлива розмова, і мабуть їй нe місцe на мовному форумі. Cкажу тільки, що як мінімум чeтвeро з тих, хто працює над цим порталом (двоє свящeників і двоє мирян) дужe вразили мeнe своєю АНТИ-російськошовіністською налаштованістю.

                  Там російський шовінізм у самій назві закладений.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2011.02.07 | Георгій

                    Вжe запитав; вона кажe, так, бeзпeрeчно, українка

                    Сергій Вакуленко пише:
                    > Я не готовий обговорювати особу, якої зовсім не знаю. Найпростіше — її саму запитати.
          • 2011.02.06 | thinker

            Re: вказати ДОСТОВІРНО, якого вони етнічного походження

            Мірко пише:

            > Національність це самовизначення ПЛЮС мова (як мінімум). Отже мені дуже приємно стрічатися із чорними українцями, чи пак косоокими українцями. Не дуже то приємно із московськомовними громадянами України. Спрацьовує у мене якийсь історичний відрух.
            > (ви б сказали ґенетична пам'ять, ;) )

            ==========================================================
            Ось те, що пан Мірко пише нам є зрозуміле і вважаємо за досить розумне, але не повністю розкриває суть поняття - мусить бути щі "родзинка"!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2011.02.07 | Мірко

              Re: вказати ДОСТОВІРНО, якого вони етнічного походження

              thinker пише:
              > Ось те, що пан Мірко пише нам є зрозуміле і вважаємо за досить розумне, але не повністю розкриває суть поняття - мусить бути щі "родзинка"!<

              Ну, я писав "як мінімум". А про яку родзинку Ви думаєте?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2011.02.07 | jz99

                Re: вказати ДОСТОВІРНО, якого вони етнічного походження

                Мірко пише:
                > thinker пише:
                > > Ось те, що пан Мірко пише нам є зрозуміле і вважаємо за досить розумне, але не повністю розкриває суть поняття - мусить бути щі "родзинка"!<
                > Ну, я писав "як мінімум". А про яку родзинку Ви думаєте?
                Це і я можу сказати -- національний колорит, характер, ментальність. Те, чого навряд чи можна навчитися, разом із мовою у т.ч.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2011.02.07 | Мірко

                  Угу, навчитися разом із мовою у т.ч. - але ніяк без



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".