МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лариса Масенко. Суржик: між мовою і "язиком"

02/05/2011 | старий пес
У видавництві Києво-Могилянської академії вийшла друком книжка Лариси Масенко Суржик: між мовою і "язиком".
Купити її можна тут
http://publish-ukma.kiev.ua/product_info.php?products_id=254

Анотація

У книжці висвітлено історію виникнення, поширення й сучасного побутування мішаних українсько-російських форм усного мовлення, відомих під назвою суржик. Як специфічне явище мовного життя України суржик розглянуто не тільки в мовознавчому, а й соціокультурному та психолінгвістичному аспектах. Книжка призначена для студентів-філологів, викладачів вищої школи і вчителів української мови, але вона може зацікавити й ширшу аудиторію.

Відповіді

 • 2011.02.06 | Мірко

  Бракує про геф-на-півську мову анґло-укрів Канади ат Гамерики

  І тут і там жалюгідне видовище. :(
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2011.02.06 | Роман Сербин

   Корінь проблеми не в Канаді й Америці а в Україні

   Мірко пише:
   > І тут і там жалюгідне видовище. :(

   Жалюгідні видовища, але різні для них причини. Це не ті самі явища і їх не треба змішувати. Українська мова в Україні - мова державна, споконвіку рідна мова більшості корінного населення. Українська мова в Канаді - мова етнічної меншини, мова емігрантів та їх нащадків.

   Українська мова розвивалася в Канаді під впливом англійської мови (в більшості - бо більшість українців живуть в англомовній частині Канади), асимілювала англійські слова, але згідно з українською фонетичною системою. На щастя, Канада не грала ролі англійського ″старшого брата″ для українців, і не накидала їм поступове англійщення, як це робила Український інститут мови за радянських часів. Тепер під впливом непошани до української мови в Україні, яку бачимо в українських публікація, чуємо в українських радіо- та телевзійних передачах, та на мовній ″совєтчині″ яку привезли багато емігрантів до Канади так званої четвертої хвилі, на причуд українська мова в Канаді не лише англійщиться, але до того ще й русивікується. Якщо б українці в Україні серйозно поставилися до української мови, то це помогло б втримати повагу до цеї мови і в Канаді.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua