МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Академік НАНУ Петро Толочко: "Українська мова не має перспектив"

04/16/2011 | Skapirus
До теми про роль НАНУ в "розвитку національної інфраструктури культурних індустрій" ((с)В.Ф.Янукович - http://old.niss.gov.ua/book/Poslannya_2010/index.htm). Згідно з витягом зі статуту національної академії наук України (http://www.nas.gov.ua/infrastructures/Legaltexts/nas/2002/regulations/OpenDocs/020405_2.pdf):

"19. [...]
Дійсними членами НАН України обираються вчені, які зробили видатний внесок у розвиток відповідних напрямів науки

39. Члени НАН України мають переважне право на надання їм умов для здійснення наукових досліджень в установах НАН України."

Нижче наводжу висер пана академіка на болючу для всіх тему.
*****************************************
Українська мова не має перспектив. Про це в ході засідання круглого столу заявив академік Національної академії наук України, історик Петро Толочко.

"Українській владі необхідно визначитися відносно стрижня розвитку держави. Адже на даний момент ми не бачимо такої визначеності. Нинішня влада, як і попередня, слідує європейській ідеології. Україна повністю наслідує приклад європейських країн, того, як треба жити, адже, нібито, вони знають, що таке свобода", - відзначив учений.

"Україні варто визначитися. Це ж стосується й української мови. Адже українська мова не має перспектив міжнародного спілкування. Але якщо ми приймемо російську, то Україна перетвориться на хутір, а англійської та китайської мов ми ще не знаємо", - сказав він.

Історик вважає, що "в нинішніх умовах, якщо російська мова дозволяє виходити на ширші горизонти, то Україні необхідно створювати всі умови для її використання, а не знищувати їх".

В цілому, Толочко констатував, що "плакати з написом: "Любіть Україну", які винайшов Ющенко, на озброєння тепер узяв Янукович… Але одночасно не хотілося б, щоб Україна перетворилася на хутір, нехай навіть дуже красивий", - вважає академік.

Нагадаємо, в 2008 році академіку Національної академії наук України Петру Толочко був вручений російський Орден дружби. Цю нагороду за значний внесок у розвиток російсько-українських відносин П.Толочко отримав з рук посла РФ в Україні Віктора Черномирдіна в російському посольстві у Києві. Відповідний указ підписав Президент РФ Дмитро Медведєв.

Джерело: http://www.osvita.org.ua/news/57242.html

Відповіді



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua